X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radio Chopin

Ewa Pobłocka: staram się rozśpiewać fortepian

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:10
Audio
  • Z Ewą Pobłocką i Michałem Szymanowskim rozmawia Róża Światczyńska. (PR, 10.08.2015)
Ewa Pobłocka podczas X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1980 r.
Ewa Pobłocka podczas X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1980 r.Foto: PAP/Jan Morek

– To jest to, czego wciąż szukam u Chopina – mówiła pianistka, która wystąpiła na 70. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.

Zdaniem Ewy Pobłockiej zrozumienie muzyki Chopina przychodzi wraz z poszerzaniem wykonywanego repertuaru jego dzieł. Jako młoda uczestniczka Konkursu Chopinowskiego miała zagrać tylko kilka utworów. – W tej chwili gram wszystkie nokturny, mazurki, impromptu, ballady i sonaty – powiedziała.

Zdobywając doświadczenie, artystka przez całe życie starała się "rozśpiewać fortepian" utworami kompozytora. – Nie chciałabym, żeby Chopin był rozedrgany, histeryczny i zbyt potężny – mówiła, wyznając zarazem, że do koncertu, który zagrała w Dusznikach podeszła bardzo emocjonalnie - z wielu względów. Posłuchaj całej rozmowy z Ewą Pobłocką.