X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Radio Chopin

Denis Kożuchin: Chopina łatwo zniszczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 16:00
Audio
  • Jak grać Chopina? Z pianistą Denisem Kożuchinem rozmawia Róża Światczyńska. (PR, 11.08.2016)
Denis Kożuchin urodził się w Niżnym Nowgorodzie (Rosja) w 1986 r. w rodzinie muzyków
Denis Kożuchin urodził się w Niżnym Nowgorodzie (Rosja) w 1986 r. w rodzinie muzykówFoto: Felix Broede/materiały prasowe

- Granie Chopina jest dla mnie jak dotknięcie czegoś tak czystego, że boisz się to zbrukać czy zrujnować - mówił w Dwójce rosyjski pianista, uczestnik tegorocznego festiwalu w Dusznikach-Zdroju.

Denis Kożuchin podkreślał w rozmowie z Różą Światczyńską, że muzyka Chopina jest tak naturalna i autentyczna, że aby ją właściwie oddać, trzeba zapomnieć o własnym istnieniu. - To muzyka, która całkowicie Cię pochłania, i to jest w niej najtrudniejsze.

Co ciekawie, pianista, jako jeden z nielicznych na festiwalu chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, zrezygnował z wykonywania utworów polskiego kompozytora. - Grałem go w 2011 roku - całkiem sporo - obie sonaty, komplet Preludiów i naprawdę kocham Chopina, ale jestem teraz w takim, a nie innym momencie mojego życia artystycznego.

Denis Kożuchin wyjaśniał też, dlaczego nie lubi określenia "rosyjski pianista" i zapowiadał zmiany w życiu zawodowym i prywatnym.