X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radio Chopin

Seong-Jin Cho: moje interpretacje dojrzewają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:00
Audio
  • Rozmowa z Seongiem-Jinem Cho, koreańskim pianistą, zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku. (PR, 15.08.2017)
Seong-Jin Cho
Seong-Jin ChoFoto: Harald Hoffmann DG/archiwum NIFC

- Czuję się dziś bardziej niezależny niż jeszcze dwa lata temu. Przeprowadziłem się też z Paryża do Berlina, to teraz muzyczne centrum Europy - opowiadał w Dwójce koreański pianista, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2015 roku, gość tegorocznego Festiwalu "Chopin i jego Europa".

- Moje interpretacje dojrzewają wraz ze mną. Czuć w nich ducha wolności - mówił znakomity artysta. Jak zdradził, w tym roku zagra pewnie ponad 100 koncertów ("chyba trochę przesadzam"). - Lubię podróżować, jednak potrzebuję wakacji. Chciałbym też przygotować nowy program. We wrześniu będę miał chwilę oddechu. Nie mogę się już jej doczekać - przyznał.

W rozmowie również o nowej płycie Seong-Jin Cho, która ukaże się jesienią, o twórczości Mauricia Polliniego, o znaczeniu ćwiczeń mentalnych czy… ulubionych samochodach pianisty (niemieckie, francuskie czy koreańskie?). Seong-Jin Cho opowiadał również o programie swojego koncertu na Festiwalu "Chopin i jego Europa". - Beethoven to jeden z moich ulubionych kompozytorów. A Bach to dla mnie bóg…


Zobacz więcej na temat: Seong-Jin Cho Fryderyk Chopin