X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radio Chopin

Yundi Li: fortepian to jedna z dróg do szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 10:30
Audio
Yundi Li był pierwszym pianistą, który w 2000 roku, po piętnastu latach przerwy, uzyskał pierwszą nagrodę  w poprzednich dwóch edycjach Konkursu Chopinowskiego jury przyznawało jako najwyższe drugie nagrody
Yundi Li był pierwszym pianistą, który w 2000 roku, po piętnastu latach przerwy, uzyskał pierwszą nagrodę – w poprzednich dwóch edycjach Konkursu Chopinowskiego jury przyznawało jako najwyższe drugie nagrodyFoto: PAP/A. Rybczyński

- Chiny przeżywają fortepianowy boom. Około 50 milionów Chińczyków uczy się gry na tym instrumencie. Zapotrzebowanie na muzykę jest ogromne - mówił w Dwójce zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2000 roku.

Yundi Li to obok Lang Langa jeden z najpopularniejszych chińskich pianistów. Muzyk w rozmowie z Barbarą Schabowską opowiadał w Polskim Radiu, że z optymizmem patrzy na przyszłość muzyki i gry na fortepianie w jego kraju.

- W Chinach coraz więcej rodziców myśli o dobrym wykształceniu swoich dzieci. Nauka gry działa stymulująco na człowieka. W przypadku najmłodszych kontakt z muzyką jest gwarancją tego, że ich dojrzałe życie będzie ciekawsze - podkreślał.

Yundi Li wyjaśniał także, dlaczego Chopin cieszy się dużą popularnością w Chinach oraz tłumaczył, na jakie aspekty zwracał uwagę jako juror Konkursu Chopinowskiego.

O Yundim Li rozmawialiśmy także z Piotrem Rzeczyckim, dyrektorem działu muzyki klasycznej Universal Music Polska.