X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

A. Mularczyk ws. reparacji: nasze działania doprowadzą do zadośćuczynienia

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 08:55
- Postawa państwa niemieckiego się zmienia. Prezydent Niemiec mówi, że "staje boso przed Polakami". Nie słyszymy już o polskich obozach śmierci, na świecie mówi się o skali zbrodni niemieckich w Polsce, o tym, jak wielkie to były straty - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • 23.09.19 Arkadiusz Mularczyk: Kraj, który poucza Polskę, jak ma reformować wymiar sprawiedliwości, sam ma problemy z praworządnością.
Arkadiusz Mularczyk
Arkadiusz MularczykFoto: PR24

Arkadiusz Mularczyk podkreślał znaczenie działań uświadamiających rozmiar strat, jakie Polska poniosła na skutek II Wojny Światowej. - Nasza akcja szacowania strat, która trwa i będzie trwała w kolejnej kadencji Sejmu, powoduje zmiany socjologiczne i społeczne. To niezwykle ważne w kontekście naszych kolejnych działań. Przedstawienie raportu i domaganie się odszkodowań musi być poprzedzone działalnością w pewnym sensie edukacyjną. To przynosi efekty, kropla drąży skałę. Jestem przekonany, że nasze działania doprowadzą do zadośćuczynienia - zaznaczył.

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
R. Czarnecki: Polska będzie domagała się odszkodowań od Niemiec

Poseł podkreślał, że prawie 70 proc Polaków popiera starania o reparacje wojenne od Niemiec. – Niemcy, którzy nie chcą się rozliczyć ze zbrodni popełnionych w Polsce i Europie, nie mają moralnego prawa do pouczania Polski ani innych krajów w kwestii standardów wymiaru sprawiedliwości. Polacy  mają świadomość, że sprawa reparacji powinna być uregulowana w relacjach polsko-niemieckich – stwierdził gość audycji.

Sondaż ws. reparacji

Wg najnowszego sondażu CBOS 69 proc. badanych (wzrost o 15 punktów procentowych od października 2017 r.) uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec odszkodowań za straty poniesione podczas II wojny światowej, przeciwnych temu jest 21 proc. (spadek o 15 punktów).

CBOS w przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zapytał Polaków o ich stosunek do ubiegania się o reparacje wojenne od Niemiec. Poprzednio o tę kwestię pytano w październiku 2017 r., gdy temat ten powrócił do polskiej debaty publicznej za sprawą partii rządzącej.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 21.09.2019

Godzina emisji: 13:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Debata Dnia". Czy Polska ma szansę na reparacje od Niemiec?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 19:20
O sprawie reparacji niemieckich dla Polski za zniszczenia podczas II wojny światowej oraz o prognozach i sondażach przed wyborami do parlamentu rozmawiali Robert Tekieli z Polskiego Radia, Jakub Pacan z Tygodnika Solidarność i Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Przybylski: Niemcy mogą bać się głosu USA ws. reparacji dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 18:20
- Wsparcie wojskowe USA dla Polski jest teraz ważniejsze niż ruch bezwizowy - mówił publicysta Jacek Przybylski w związku z niedzielną wizytą wiceprezydenta w Polsce. Gość PR24 ocenił, że Mike Pence może poruszyć także temat reparacji wojennych dla Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

R. Czarnecki: Polska będzie domagała się odszkodowań od Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 21:10
- Odszkodowania od Niemiec nam się należą. Skoro przyznają, że reparacje należą się Namibii i Grecji, to rzeczą oczywistą jest, że żądania Polski będą musiały zostać zrealizowane - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
rozwiń zwiń