X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

UE uruchamia mechanizm i otwiera drogę do nałożenia sankcji wobec Iranu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 21:20
Francja, Niemcy i Wielka Brytania uruchamiają mechanizm rozstrzygania sporów z Iranem, co może zakończyć się nałożeniem sankcji na Teheran za łamanie umowy nuklearnej z 2015 roku. Władze irańskie ogłosiły niedawno, że rozpoczynają wzbogacanie uranu ponad limity ogłoszone w porozumieniu. Wielu ekspertów uznało to za wypowiedzenie umowy nuklearnej.
Audio
  • UE uruchamia mechanizm i otwiera drogę do nałożenia sankcji wobec Iranu. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Siedziba Parlamentu Europejskiego
Siedziba Parlamentu EuropejskiegoFoto: Pierre-Olivier/ Shutterstock

Po trzech latach od podpisania porozumienia Stany Zjednoczone zdecydowały o jego wypowiedzeniu, ale Unia Europejska chce za wszelką cenę je uratować. Wspólnota podkreśla, że umowa jest kluczowa dla bezpieczeństwa w regionie.

UNia Europejska - Bruksela1200.jpg
Nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów dyplomacji. Rozmowy dotyczą Bliskiego Wschodu

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Specjalne posiedzenie KE w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie

- W związku z obecną eskalacją na Bliskim Wschodzie ochrona umowy nuklearnej jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Fiasko tych zabiegów spowoduje jeszcze większy wzrost napięcia w regionie - mówił szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Do tej pory Unia ograniczała się do apelu do Iranu o przestrzeganie umowy nuklearnej.

Teraz, wraz z uruchomieniem mechanizmu rozstrzygania sporów, Wspólnota oficjalnie uznała, że Teheran nie wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań zapisanych w umowie. Wprawdzie szef unijnej dyplomacji zapewniał, że nie oznacza to rozpoczęcia procedury nałożenia restrykcji na Iran, ale jeśli wspólna komisja nie rozwiąże problemu, sprawą zajmie się Rada Bezpieczeństwa ONZ, która może zdecydować o przywróceniu sankcji na Iran, zniesionych po podpisaniu umowy nuklearnej.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Berlin, Paryż, Londyn i Bruksela chcą nadzwyczajnego spotkania z Iranem

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 23:10
Niemcy, Francja, Wielka Brytania i UE zaapelowały we wtorek o zorganizowanie nadzwyczajnego spotkania stron umowy nuklearnej z Iranem, by omówić kwestie przestrzegania jej uzgodnień przez Teheran. Wezwały Iran, by zaniechał wzbogacania uranu ponad wyznaczony limit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczowa umowa". Apel szefa RE do Iranu ws. porozumienia nuklearnego

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 15:42
Szef Rady Europejskiej wezwał Iran do przestrzegania porozumienia nuklearnego z 2015 roku. Charles Michel poinformował na Twitterze, że rozmawiał na ten temat z prezydentem Hasanem Rowhanim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów dyplomacji. Rozmowy dotyczą Bliskiego Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 06:46
W Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów spraw zagranicznych na temat napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Po zlikwidowaniu w Bagdadzie przez Amerykanów najważniejszego irańskiego dowódcy, generała Ghasema Solejmaniego, Iran w odwecie zaatakował amerykańskie bazy w północnym Iraku.
rozwiń zwiń