X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Iran w całości wycofał się z porozumienia nuklearnego

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 22:12
Iran poinformował, że nie będzie już stosował się do ograniczeń, nałożonych przez porozumienie nuklearne z 2015 roku. Chodzi przede wszystkim o limity w produkcji wzbogaconego uranu. W praktyce oznacza to, że Teheran całkowicie wycofał się z porozumienia sprzed pięciu lat. To pokłosie rosnącego konfliktu z Waszyngtonem po zabiciu przez Amerykanów najważniejszego wojskowego Iranu.
Audio
  • Iran wycofał się z porozumienia nuklearnego. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Prezydent Iranu Hasan Rowhani podczas wizytacji w ośrodku nuklearnym
Prezydent Iranu Hasan Rowhani podczas wizytacji w ośrodku nuklearnymFoto: EPA/IRANIAN PRESIDENCY OFFICE HANDOUT

Irańska telewizja państwowa opublikowała komunikat po posiedzeniu rządu w Teheranie. Poinformowano w nim, że Iran nie będzie już stosował się do ograniczeń, nałożonych przez porozumienie nuklearne. Chodzi zarówno o stopień wzbogacania uranu, ilość takiego materiału oraz o sposób jego przechowywania.

iran-weapons-shutt-1200.jpg
MAEA potwierdza: Iran zwiększył zapasy uranu powyżej ustalonego limitu

Choć władze podkreślają, że nie wycofały się w całości z porozumienia, to zniesienie ograniczeń jest w praktyce złamaniem postanowień sprzed pięciu lat. Równocześnie jednak Iran zobowiązał się nadal udostępniać swoje ośrodki ekspertom z ONZ.

Ameryka już się wycofała

Dwa lata temu z porozumienia wycofały się Stany Zjednoczone, bo - jak argumentował prezydent Donald Trump - porozumienie nie gwarantowało, że Iran nie będzie miał broni nuklearnej.

Innego zdania byli amerykańscy, rządowi eksperci i pozostali sygnatariusze porozumienia. Po ponownym nałożeniu przez USA sankcji na Iran władze w Teheranie ogłaszały w ostatnich tygodniach stopniowe wycofywanie się z kolejnych zapisów umowy.

Irak PAP-1200.jpg
Premier Iraku: zabicie Solejmaniego uruchomi niszczycielską wojnę

Zapowiedziana zemsta

3 stycznia rano Stany Zjednoczone zabiły w ataku drona najważniejszego irańskiego generała, Ghasema Solejmaniego. Od tego czasu Bliski Wschód jest świadkiem największej od lat eskalacji napięcia między USA a Iranem.

Władze Iranu zapowiedziały zemstę za śmierć generała, a w organizowanych właśnie uroczystościach żałobnych w kraju biorą udział setki tysięcy Irańczyków.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iran wzbogaca uran ponad limit. Agencja atomowa potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 12:37
Zgodnie z zapowiedziami Iran zaczął wzbogacać uran powyżej poziomu dopuszczanego w zapisach paktu nuklearnego z 2015 roku. Przekroczenie limitów potwierdziła Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irański generał zabity na lotnisku w Bagdadzie. Polecenie ataku wydał Trump

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 06:23
Irański generał Ghasem Solejmani, dowódca elitarnej jednostki Al-Kuds i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis zostali zabici w Bagdadzie. Władze USA potwierdziły dokonanie tego ataku. Łącznie zginęło w nim co najmniej 7 osób.
rozwiń zwiń