X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Huragan Dorian nie ustaje. Nakaz ewakuacji części Florydy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 10:44
W regionach Florydy leżących na trasie huraganu Dorian, nakazano ewakuację mieszkańców. Żona gubernatora stanu apeluje w mediach społecznościowych o zaplanowanie działań. - Modlimy się za nasz kraj - mówi.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: FotoKina/shutterstock.com
  • Huraganowe wiatry szaleją na południowo-zachodnim Atlantyku
  • Cyklon przechodzi teraz przez Bahamy
  • Wiatry dochodzą do 300 km/h
  • "Dorian" zbliża się do wybrzeży Florydy, na terenach leżących na jego trasie zarządzono ewakuację
  • Podobne kroki zostaną podjęte w sąsiedniej Georgii i Karolinie Południowej
huragan 1200.jpg
Dorian wściekle uderzył w Bahamy. Wieje nawet 350 km/h, sytuacja katastrofalna

Według prognoz Dorian nie uderzy bezpośrednio we Florydę, tylko skręci na północ i będzie przesuwał się wzdłuż wybrzeża. Część tego stanu znajdzie się na granicy huraganu. W rejonach tych wydano nakazy ewakuacji.

Apel żony gubernatora stanu

Casey DeSantis, żona gubernatora Florydy, w nagraniu, opublikowanym w mediach społecznościowych, apeluje do mieszkańców stanu, by nie lekceważyć komunikatów służb.

- Gubernator i ja modlimy się za nasz stan. Jeśli władze nakażą wam ewakuację, proszę, potraktujcie ten nakaz poważnie. Jeśli mieszkasz w rejonie wybrzeża, zaplanuj ewakuację już teraz, dzięki temu ty i twoja rodzina bezpiecznie opuścicie zagrożony teren. Śledźcie wiadomości na temat huraganu na Twitterze i najnowsze wiadomości lokalne w internecie. Floryda jest naszym domem, trudno ją opuścić, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze - mówi Casey DeSantis.

screen-jutjub-bahamy-663.jpg
Dorian szaleje na Atlantyku. Władze dwóch stanów zarządzają ewakuację wybrzeży

"Dorian" już na Bahamach

Wczoraj po południu Dorian dotarł do wysp Abaco, położonych na północy Bahamów. Towarzyszył mu wiatr o prędkości 300 kilometrów na godzinę oraz fala powodziowa.Władze Bahamów otworzyły dla mieszkańców 14 schronisk, ale wielu zignorowało nakazy ewakuacji.

Przez wyspy Bahama często przechodzą huragany i większość domów ma solidne konstrukcje. Ryzyko dla mieszkańców jest większe w biednych dzielnicach i położonych nisko rejonach, gdzie dotarła fala powodziowa. Na razie zniszczenia nie są możliwe do oszacowania.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorian przybiera na sile. Mieszkańcy Florydy wykupują wodę i żywność

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 07:08
Huragan Dorian, zbliżający się do Florydy, zyskał czwartą kategorię w pięciostopniowej skali - poinformowało w piątek amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC). Na przyjęcie żywiołu przygotowują się mieszkańcy wysp Bahama i Florydy, władze rozważają zarządzenie ewakuacji. Ze sklepowych półek znika woda i żywność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorian może ominąć Florydę. Zmiana kierunku przemieszczania się huraganu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 20:00
Floryda może uniknąć bezpośredniego uderzenia Doriana, bowiem według najnowszych prognoz huragan skręca na północ i przejdzie wzdłuż wybrzeża. Amerykańskie władze apelują do mieszkańców Florydy, aby nadal zachowali czujność i ostrzegają przed zagrożeniem mieszkańców innych stanów.
rozwiń zwiń