more_horiz
PR24 Portal

Izraelski atak powietrzny na irańskie cele w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 01:29
Izraelskie lotnictwo zaatakowało cele irańskie w południowej Syrii. Celem ataku były bazy oddziałów al-Kuds, jednostek specjalnego przeznaczenia Korpusu Strażników Rewolucji. Sztab izraelskiej armii poinformował, że jego działania są odwetem za próbę ostrzału prowadzonego z terytorium Syrii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/aapsky

Jedna rakieta miała zostać przechwycona przez izraelski system obrony powietrznej i zniszczona nad Wzgórzami Golan - w pobliżu popularnego kurortu narciarskiego Mount Hermon.

Do ataku doszło po tym jak Damaszek oskarżył Jerozolimę o atak w południowej części kraju. Siły zbrojne Izraela w wydanym oświadczeniu ostrzegły syryjską armię, by te nie próbowały atakować terytorium Izraela lub jego sił zbrojnych.

Również syryjska agencja SANA informuje o izraelskim ataku lotniczym. W stolicy kraju, Damaszku, miały być słyszane wybuchy. Zdaniem wojskowych źródeł na które powołuje się agencja izraelski atak udało sie odeprzeć bez strat,. 9 pocisków wystrzelonych przez izraelskie odrzutowce miały zostać unieszkodliwionych. 

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Izraela potwierdza ataki na irańskie cele w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 15:36
Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że izraelskie lotnictwo w ciągu ostatnich 36 godzin zaatakowało składy broni należące do sił Iranu na terenie lotniska w Damaszku. Dotychczas rząd izraelski rzadko komentował swe ataki na cele w Syrii.
rozwiń zwiń