X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal

Piotr Gliński: nominacja dla "Bożego Ciała" świadczy o sile polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 15:36
- Nominacja do Oscara dla filmu "Boże Ciało" świadczy również o tym, że polscy artyści mają dobre warunki do rozwoju i realizacji swoich artystycznych wizji - ocenił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Szef MKiDN Piotr Gliński
Szef MKiDN Piotr GlińskiFoto: PAP/Paweł Supernak

"Boże Ciało" Jana Komasy otrzymało w poniedziałek nominację do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. O statuetkę powalczą też m.in. "Ból i blask" Pedro Almodovara i "Nędznicy" Ladja Ly.

Boże Ciało 1200.jpg
"Boże Ciało" Jana Komasy z nominacją do Oscara. Wśród faworytów "Joker"

- Cieszę się, że polski film po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych i jest nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody w branży filmowej - powiedział wicepremier Gliński.

Jak mówił, "to świadczy o sile polskiej kultury i polskich twórców, którzy coraz częściej docierają ze swoimi dziełami do światowej publiczności". - To świadczy również o tym, że polscy artyści mają dobre warunki do rozwoju i realizacji swoich artystycznych wizji - podkreślił szef MKiDN.

Minister kultury przypomniał również, że w 2019 r. Polska wprowadziła tzw. zachęty dla producentów audiowizualnych. Producenci, koproducenci lub przedsiębiorcy, którzy ponoszą koszty realizacji produkcji filmów i seriali w Polsce, mogą otrzymać wsparcie w wysokości 30 proc. polskich kosztów kwalifikowalnych.

"Także w 2019 r. została podpisana umowa o powołaniu Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE - nowej, narodowej instytucji kultury odpowiedzialnej za organizowanie i współfinansowanie Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE oraz innych międzynarodowych wydarzeń filmowych. Inwestycja ma kosztować ok. 600 mln złotych i będzie finansowana przez Skarb Państwa (2/3 wartości) oraz Miasto Toruń - dodano w komunikacie MKiDN".

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak