X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Bogdan Zdrojewski będzie walczył o fotel lidera PO. Chce zmian w partii

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 18:58
Senator Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że wystartuje w wyborach przewodniczącego PO, które mają się odbyć na początku przyszłego roku. W jego ocenie PO ma kłopot z demokracją, przekazem, konsekwencją i empatią. - To niezwykle szeroki kryzys - uważa senator.
Bogdan Zdrojewski
Bogdan ZdrojewskiFoto: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Wybory nowego szefa PO mają zostać rozpisane 14 grudnia. Tego dnia w przerwie obrad Konwencji Krajowej, która zatwierdzi kandydata partii na prezydenta, ma się zebrać Rada Krajowa, by podjąć decyzję w sprawie wyborów wewnętrznych. Jak na razie deklarację o starcie w wyścigu o fotel lidera PO złożył szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.

zdrojewski senat głosowanie KO pap 1200.jpg
Bogdan Zdrojewski ma swój własny program dla PO. "Potrzebna jest poważna reforma partii"

W poniedziałek wolę startu ogłosił w rozmowie z RMF FM senator Bogdan Zdrojewski. - Tak, startuję w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej - powiedział polityk.

Dodał, że jest to zapowiedź bezwarunkowa, choć - jak zastrzegł - zawsze zostawia sobie jeszcze furtkę do ewentualnej zmiany decyzji. - Ja nigdy nie zamykam sobie wszystkich furtek. Zdarzać się mogą takie rzeczy polityczne, czy też interpersonalne, które mogą doprowadzić do jakiegoś szerokiego porozumienia na rzecz Platformy i nowego programu. Na razie tego nie widzę, w związku z tym to jest tylko mała furteczka, ale potwierdzam: startuję na szefa PO - zaznaczył senator.

"Mamy kłopot z demokracją w PO"

Przyznał przy tym, że obecny lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ma swoje "zalety i osiągnięcia". - Bez wątpienia przez te ostatnie lata pracował w dzień i w nocy niezwykle intensywnie, tylko niestety tego efektu zabrakło. On sam zresztą zapowiedział, że będzie ponosić odpowiedzialność swoich porażek. Wydaje się, że powinien to konsekwentnie uczynić - dodał Bogdan Zdrojewski.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Joanna Mucha: Grzegorz Schetyna osłabia naszego kandydata na prezydenta

Powiedział też, że jego decyzja o starcie jest konsekwencją rozmów z kolegami z PO i zwolennikami tej partii.

Senator ocenił, że sytuacja w Platformie jest zła. - Rzeczywiście jest źle, ale uważam, że źle jest nie dlatego, że mamy taki bardzo głęboki kryzys, tylko niezwykle szeroki. Uważam, że mamy kłopot z demokracją w Platformie, ze sposobem tworzenia przekazu, z konsekwencją, empatią, brakiem także pewnej transparentności w podejmowanych decyzjach, ich komunikowania także na zewnątrz. Za dużo jest tych błędów, wad, aby można było przejść wobec nich obojętnie - tłumaczył polityk.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Prof. Mieczysław Ryba: PO ma problem ze zdefiniowaniem siebie

Dlatego też - jak dodał - "lifting" PO nie wystarczy. - Zmiany powinny być dość głębokie - uznał Bogdan Zdrojewski.

"Przegraliśmy kluczowe wybory"

zdanowska 1200 tt.JPG
Rewolucja w łódzkiej PO? Hanna Zdanowska tworzy "partię wodzowską"

Parlamentarzysta przestrzegał również, że jeżeli partia nie dokona w najbliższym czasie odpowiednich zmian, to "może zakończyć swój byt w obecnym kształcie, z obecnym szyldem".

Pytany, czy PO z Grzegorzem Schetyną na czele "zmierza w przepaść", senator odparł: - Przegraliśmy kluczowe wybory. Przegraliśmy wybory do Sejmu, przegraliśmy wybory do Parlamentu Europejskiego, także samorządowe, czyli de facto, w jakimś sensie, jesteśmy nad przepaścią.

- Uważam, że z Grzegorzem Schetyną na czele PO nie wygramy wyborów prezydenckich - stwierdził senator.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogdan Zdrojewski: wybory na szefa PO powinny odbyć się jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 21:47
- Wybory na przewodniczącego PO powinny odbyć się jak najszybciej, najpóźniej do końca stycznia 2020 r. - podkreślił senator elekt KO Bogdan Zdrojewski. Pytany o przyszłość Grzegorza Schetyny jako szefa PO odparł, że on wie jaką decyzję powinien podjąć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik PO: wypowiedź B. Zdrojewskiego sprzeczna z naszym programem

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 11:24
- Wypowiedź senatora Bogdana Zdrojewskiego w sprawie podniesienia wieku emerytalnego nie jest stanowiskiem Platformy Obywatelskiej i jest sprzeczna z jej programem - napisał w oświadczeniu rzecznik PO Jan Grabiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie kandydatów PO na prezydenta. "Najważniejsza batalia"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 19:04
- Będziemy rozmawiać o Polsce i sprawach najważniejszych - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska startująca w prawyborach prezydenckich w PO. Jej kontrkandydat Jacek Jaśkowiak uważa, że prawybory to forma przygotowania do najważniejszej batalii, czyli wyborów prezydenckich.
rozwiń zwiń