X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Zatrzymanie burmistrza dzielnicy Włochy. Kontrowersji wokół Artura W. ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 11:54
Jak poinformował na Twitterze Maciej Wąsik, zwołano sesję rady dzielnicy Włochy, która ma odwołać Artura W. z funkcji burmistrza. Wykreślono jednak punkt dotyczący wyboru nowego. Zdaniem zastępcy koordynatora służb specjalnych, oznacza to, że Artur W. nadal będzie pełniącym obowiązki burmistrza.
Były burmistrz dzielnicy Włochy, Artur W.
Były burmistrz dzielnicy Włochy, Artur W. Foto: PAP/Radek Pietruszka
  • Burmistrz z ramienia KO Artur W. i deweloper Sabri B. usłyszeli zarzuty korupcyjne
  • Chodzi o domniemaną łapówkę w wysokości 200 tys. zł
  • Artur W. został już zawieszony w PO, 5 listopada decyzja ws. jego odwołania

Są zarzuty dla burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, Artura W. i biznesmena Sabriego B. Samorządowiec miał przyjąć 200 tysięcy złotych łapówki od biznesmena. Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła Arturowi W., lokalnemu działaczowi PO, zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 200 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej burmistrza dzielnicy Włochy jako zapłatę za przychylność w załatwianiu decyzji administracyjnych dotyczących warunków zabudowy nieruchomości. Sabri B. usłyszał zarzut udzielania korzyści majątkowej.

artur w. trzask 1200.jpg
Wpływowy działacz PO, członek władz spółek. Kim jest burmistrz Włoch Artur W.?

Usłyszał zarzut przyjęcia łapówki. "Nie przyznał się do winy"

Jak powiedział w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Łukasz Łapczyński, podejrzani nie przyznali się do stawianych zarzutów i odmówili wyjaśnień. Arturowi W. i Sabriemu B. grozi po 8 lat więzienia.

We wtorek CBA zakomunikowało, że Artur W. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego tuż po przyjęciu łapówki. Prezydent stolicy cofnął pełnomocnictwa i upoważnienia dla burmistrza. Zaplanowano też sesję rady dzielnicy Włochy, na której burmistrz ma zostać odwołany.

Tymczasem, jak poinformował na Twitterze zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik, z sesji rady dzielnicy Włochy, która ma się zająć odwołaniem Artura W. z funkcji burmistrza, wykreślono jednak punkt dotyczący wybory nowego. Zdaniem polityka PiS, oznacza to, że Artur W. nadal będzie pełniącym obowiązki burmistrza. I otrzymywał wynagrodzenie.

"Burmistrz Artur W. nie powinien być członkiem PO"

Niedługo po zatrzymaniu prezydent stolicy Rafał Trzaskowski złożył we wtorek wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy o odwołanie z funkcji burmistrza Włoch Artura W. Wcześniej Rafał Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi Włoch. Sesja rady dzielnicy w sprawie jego odwołania odbędzie się 5 listopada o godz. 16.30.

Warszawskie struktury PO zdecydowały też, że Artur W. zostaje zawieszony w prawach członka PO. "Burmistrz Włoch Artur W. został przez rzecznika dyscypliny partyjnej na mój wniosek zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej" - poinformował we wtorek lider warszawskich struktur PO Marcin Kierwiński.

Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska zapytana w radiu Zet, dlaczego po wtorkowym zawieszeniu Artura W. w prawach członka PO nie wykluczono go jeszcze z partii, odpowiedziała, że może to zrobić Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej, który ma posiedzenie w środę. - I mam nadzieję, że to się dzisiaj stanie - dodała.

- Jeżeli będzie taka decyzja, jeżeli samorządowiec rekomendowany z ramienia Platformy Obywatelskiej zostaje złapany na gorącym uczynku, w ogóle dopuszcza się do takiego procederu, to jest to oburzające i nie powinien być członkiem naszego ugrupowania - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska, podkreślając, że ta sprawa wygląda na oczywistą. - Będziemy na ten temat dyskutować, bo też chcemy poznać trochę informacji - zapowiedziała.

PAP/IAR/PR24.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Wąsik: burmistrz Włoch powinien być natychmiast zdymisjonowany

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 17:37
- Wydaje się, że opinia publiczna ma tyle argumentów, iż burmistrz powinien być w trybie natychmiastowym odwołany przez radę dzielnicy Włoch - mówił w Polskim Radiu 24 zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest wniosek o odwołanie zatrzymanego przez CBA burmistrza Włoch

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 18:07
- Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski złożył we wtorek wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy o odwołanie z funkcji burmistrza Włoch Artura W., zatrzymanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - poinformował rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w urzędzie dzielnicy Włochy. Burmistrz z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 08:49
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że Artur W. miał przyjąć 200 tys. zł łapówki w zamian za korzystne rozstrzygnięcia dla jednego z deweloperów. Mężczyzna usłyszał zarzut korupcyjny, ale nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień - przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zarzut przedstawiono też drugiemu zatrzymanemu - deweloperowi Sabriemu B.
rozwiń zwiń