X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Jarosław Kaczyński: PiS jest i chce być nadal partią polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 16:44
- Polska wieś dokonała dużego postępu. Jest ona w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości podczas konwencji tematycznej w Kielcach. 
Audio
  • Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na konwencji w Kielcach (PR24)
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczejFoto: PAP/Piotr Polak
  • Zakończyła się konwencja tematyczna Prawa i Sprawiedliwości poświęcona problemom wsi i rolnictwa
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że PiS chce być partią polskiej wsi"
  • - Polska wieś jest w dużej mierze beneficjentem naszego programu społecznego - podkreślił Jarosław Kaczyński
  • Dodał, że jeśli społeczeństwo poprze PiS, ta polityka będzie prowadzona do momentu, kiedy zostanie zrealizowana koncepcja polskiej wersji państwa dobrobytu

Jarosław Kaczyński podkreślił, że nominacja Janusza Wojciechowskiego na komisarza ds. rolnictwa jest nominacją na najważniejsze stanowisko, jakie Polska kiedykolwiek osiągnęła w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej
morawiecki pap 1200.jpg
Premier: sukces polskiej wsi przekłada się na sukces polskich miast

- Jestem przekonany, że Janusz Wojciechowski, człowiek związany z rolnictwem od dziesięcioleci (...), będzie realizował swoją koncepcję rolnictwa w całej Europie - mówił Jarosław Kaczyński. - To wielki dzień dla wszystkich, którzy chcą, by polskie rolnictwo kwitło - dodał.

Prezes PiS przyznał, że "chcemy polską wieś naprawdę wesprzeć". - Polska wieś jest w dużej mierze beneficjentem naszego programu społecznego. Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi. Ośmielę się powiedzieć, że jest partią polskiej wsi, jest partią Polaków, uczciwych Polaków - mówił Jarosław Kaczyński.

Szef PiS podkreślał, że jego partia chce jedności polskiego społeczeństwa: "Jedności miast i wsi, jedności regionów, wyrównania szans. My taką politykę wprowadzimy" - zadeklarował.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński: dopłaty dla rolników wyższe niż 1200 złotych

Dodał, że jeśli społeczeństwo poprze PiS, ta polityka będzie prowadzona do momentu, kiedy zostanie zrealizowana koncepcja polskiej wersji państwa dobrobytu. - Kiedy będziemy żyli i na wsi, i w mieście na poziomie rozwiniętych, bogatych państw europejskich - wyjaśnił. 

Polska wieś nie miała w historii szczęścia

Jarosław Kaczyński zauważył, że polska wieś wiele wycierpiała, nawet w czasie historii najnowszej - począwszy od II wojny światowej.

- Tylko na dzisiejszym terytorium Polski, czyli trochę przeszło 200 tys. km kw. zostało spalonych, zniszczonych i wymordowanych około 800 wsi i małych miasteczek - powiedział lider PiS. Dodał, że jeśli brać pod uwagę dawne granice Polski - te straty były o wiele większe.

Czytaj więcej
beata_szydlo_kielce1200.jpg
Beata Szydło: musimy walczyć o wsparcie dla polskiego rolnictwa

- Zginęło przynajmniej 200 tys. ludzi - podkreślił. Wyliczał organizacje zbrojne, które walczyły z okupantem niemieckim w czasie II wojny światowej. Jak zauważył, budowały one "naszą dumę, z tego, że nawet w najtrudniejszym czasie jesteśmy w stanie powiedzieć nie."

- Jesteśmy w stanie powiedzieć "nie"złu. Tu wieś odegrała wielką rolę - oświadczył Kaczyński. Powiedział, że ogromna większość "żołnierzy wyklętych" wywodziła się właśnie ze wsi.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Andrzej Duda: polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

Jarosław Kaczyński mówił też o "nasilonej pegeeryzacji" w latach 70. - Polski rolnik nie był wolny - zaznaczył. - Potem przyszedł rok 1989. Wydawało się, ze się to zmieni. Ale, niestety koncepcje Balcerowicza i jego następców były w gruncie rzeczy podobne. Rozwijać Polskę poprzez eksploatację polskiej wsi - ocenił.

Prezes PiS o Janie Szyszko

- Dzisiaj dzień z jednej strony dobrych wydarzeń, ale było też to wydarzenie wyjątkowe tragiczne, smutne. Odszedł nasz stary kolega, wieloletni towarzysz naszej drogi, odszedł przedwcześnie i odszedł w szczególnych okolicznościach. Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz - powiedział Kaczyński.

Jak mówił prezes PiS, Szyszko był "człowiekiem pełnym inwencji jako naukowiec, który odniósł naprawdę wielkie sukcesy, których spis jest imponujący".

Czytaj więcej
ardanowski twitter 1200.jpg
Minister rolnictwa: Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentantem polskiej wsi

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Szyszko pełnił m.in. "bardzo zaszczytną funkcję przewodniczącego światowej konferencji klimatycznej i był w kilku rządach ministrem ochrony środowiska. - Był człowiekiem związanym z naszym środowiskiem, z tymi, którzy przeciwstawiali się postkomunizmowi i w jego dobrych czasach, ale też i bardzo ciężkich, gdy wydawało się to beznadziejne. Oddaliśmy mu hołd, ale ja chcę jeszcze powtórzyć, że ponieśliśmy naprawdę ogromną stratę. I to jest to, od czego musiałem zacząć - zaznaczył Kaczyński.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nie żyje prof. Jan Szyszko, były minister środowiska w rządzie PiS

Jan Szyszko zmarł w środę w wieku 75 lat. W rządzie PiS Szyszko pełnił funkcję szefa resortu środowiska od 16 listopada 2015 roku do 9 stycznia 2018 r. Formalnie kierował on tym ministerstwem trzykrotnie i był pod tym względem rekordzistą. Po raz pierwszy w rządzie Jerzego Buzka (od końca 1997 roku do połowy października 1999); po raz drugi w gabinetach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego (w latach 2005-2007).

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: skałą, na której należy w Polsce budować, jest rodzina

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 13:10
- Nasza formacja służąc Polsce, służąc polskiej rodzinie, wykonując swoje zobowiązania, swoje zapowiedzi okazała się wiarygodna. Rodzina jest skałą, na której trzeba budować - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas pierwszej z cyklu konwencji tematycznychm, która odbywała się w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: Polska nie może być krajem taniej siły roboczej. To musi się skończyć

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 16:30
- Przez cztery lata zrobiliśmy bardzo wiele. Najbardziej eksponowane są nasze osiągnięcia w sferze społecznej, takie jakie wspieranie polskich rodzin - powiedział na konwencji regionalnej PiS we Włocławku prezes Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: przywróciliśmy warunek demokracji - pluralizm w mediach

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:10
- Patrzę na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego, przywróciliśmy coś, co jest warunkiem demokracji, może jeszcze nie pełen, ale jednak jako taki pluralizm w mediach - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na czwartkowej konwencji we Włocławku.
rozwiń zwiń