X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

W czwartek premier w Pradze na spotkaniu V4. Rozmowy o Bałkanach Zachodnich

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:51
Premier Mateusz Morawiecki w czwartek w stolicy Czech weźmie udział w spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej, w którym uczestniczyć będą też szefowie rządów krajów Bałkanów Zachodnich. Rozmowa dotyczyć ma m.in. kwestii rozszerzenia UE i kolejnego wieloletniego budżetu Unii po 2020 r.
Od lewej: Peter Pellegrini, Andrej Babisz, Mateusz Morawiecki i Viktor Orban
Od lewej: Peter Pellegrini, Andrej Babisz, Mateusz Morawiecki i Viktor OrbanFoto: Kancelaria Premiera/Twitter

- Spotkanie w tak szerokim gronie ma na celu wsparcie krajów Bałkanów Zachodnich w ich dążeniu do wejścia w struktury unijne. Chcemy zainspirować pozostałych członków UE do szybszego działania w tej sprawie - powiedział doradca szefa polskiego rządu Paweł Jabłoński.

czaputowicz 1200 pap.jpg
Jacek Czaputowicz: Bałkany Zachodnie powinny być w Unii Europejskiej

Jak dodał, Polska, podobnie jak Czechy i pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej, opowiada się za jak najszybszym rozpoczęciem negocjacji akcesyjnych krajów Bałkanów Zachodnich.

- Spotkanie w rozszerzonym formacie stanowić będzie więc okazję do omówienia spraw dotyczących relacji pomiędzy UE a regionem Bałkanów Zachodnich, z uwzględnieniem zmian instytucjonalnych w UE, polityki rozszerzenia, czy współpracy w dziedzinie transportu i energetyki. Omówione zostaną też problemy międzynarodowe angażujące zarówno Unię jak i kraje Bałkanów Zachodnich, m.in. zmiany klimatu w kontekście Szczytu Klimatycznego ONZ w 2019 r., bezpieczeństwo i obrona, w tym współpraca w dziedzinie zapobiegania migracjom oraz zwalczania przestępczości zorganizowanej - tłumaczył.

Dwie części

Czwartkowe spotkanie w Pradze będzie podzielone na dwie części - w pierwszej uczestniczyć będą szefowie rządów krajów V4, a następnie odbędą się rozmowy z udziałem premierów państwa Bałkanów Zachodnich. Podczas spotkania planowane jest przyjęcie deklaracji premierów państw V4 dotyczącej współpracy z regionem Bałkanów Zachodnich.

CZYTAJ TAKŻE: PREZYDENT: BEZ BAŁKANÓW EUROPA NIE MOŻE ODDYCHAĆ PEŁNĄ PIERSIĄ >>>

Bałkany Zachodnie to przyjęte w Unii Europejskiej określenie dla sześciu krajów Europy Południowo-Wschodniej, objętych polityką rozszerzenia UE: Republiki Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Republiki Kosowa, Republiki Macedonii Północnej i Republiki Serbii.

Według informacji podanej na stronie internetowej czeskiego rządu wspólna konferencja prasowa szefów rządów krajów Grupy Wyszehradzkiej ma się odbyć ok. godz. 14.30.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Karski: Unia Europejska powinna być otwarta na nowe kraje

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 21:09
- Powinny nastąpić kolejne rozszerzenia. Szkoda, że w tej kadencji zostały zakończone z wynikiem negatywnym dotychczasowe negocjacje dotyczące rozwiniętych gospodarczo państw Europy Zachodniej - powiedział w audycji "Tydzień kontra tydzień" Karol Karski, eurodeputowany PiS. 
rozwiń zwiń