X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Uroczystość NMP Częstochowskiej. Abp Depo: radość, że mamy Matkę

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 07:27
26 sierpnia obchodzimy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Tego dnia na Jasną Górę przybywają rzesze pielgrzymów, a w uroczystościach bierze udział Episkopat Polski.
Audio
  • Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej (IAR)
  • Arcybiskup Wacław Depo powiedział, że rzesze pielgrzymów przybywają na Jasną Górę, by wyrazić wdzięczność (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo powiedział Polskiemu Radiu, że dzisiejsza uroczystość jest wyrazem radości z obecności Maryi. - Radość, że mamy Matkę - powiedział arcybiskup Depo. Przywołał historię sześcioletniego uwięzienia obrazu jasnogórskiego przez komunistów i jego powrót.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Bp E. Frankowski: trwa atak na kościół

rytel andrianik 1200 tt.JPG
Ks. Paweł Rytel-Andrianik: Maryja z Jasnej Góry łączy Polaków

Arcybiskup Wacław Depo powiedział, że rzesze pielgrzymów przybywają na Jasną Górę, by wyrazić wdzięczność za łaski otrzymane za wstawiennictwem Maryi. Wymieniał ocalenie Polski przed Potopem Szwedzkim, Cud nad Wisłą, pomoc w czasach komunizmu.

 Wiele pieszych pielgrzymek

Rzecznik Jasnej Góry ojciec Sebastian Matecki powiedział, że na uroczystość przybywa wiele pielgrzymek pieszych. Wśród nich pielgrzymki śląskie i najliczniejsza pielgrzymka diecezji tarnowskiej. Jak dodał, jest to czas osobistych pielgrzymek na zakończenie wakacji, przed rokiem szkolnym. 

Suma odpustowa na jasnogórskim szczycie, z udziałem Episkopatu Polski odprawiona zostanie o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który wygłosi homilię. Zostaną odnowione Jasnogórskie Śluby Narodu, których autorem jest Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński. Po mszy świętej złożone zostaną również przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Bp E. Frankowski: trwa atak na kościół

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 21:49
- Atak na Kościół staje się ostatnio coraz bardziej zmasowany. Nadszedł czas walki - mówił w sobotę emerytowany biskup sandomierski Edward Frankowski do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wezwał do obrony małżeństwa i rodziny oraz krytykował ideologię gender i LGBT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier na Jasnej Górze: jesteśmy na drodze ku lepszej, sprawiedliwej, wielkiej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 14:19
- Przekonujemy się o tym, jak ciężko jest rozpoznawać ścieżki sprawiedliwe w dzisiejszym skomplikowanym świecie, jak ważne jest, żeby wiedzieć, w jaki sposób, jak łączyć piękną polską tradycję wiary, wartości, wolności i solidarności z poszukiwaniem lepszych dróg ku przyszłości - powiedział premier Mateusz Morawiecki do uczestników 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: Maryja z Jasnej Góry łączy Polaków

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 06:52
- Nie ma drugiego takiego obrazu, który tak bardzo kojarzy się z Polską, jak obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Nie ma drugiego takiego miejsca, które łączy Polaków tak bardzo, jak Jasna Góra – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik z okazji obchodzonej w poniedziałek uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
rozwiń zwiń