X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Mariusz Błaszczak: Polska może się rozwijać, kiedy będzie bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 11:40
- Dziś Polska jest bezpieczna, ale trzeba patrzeć w dłuższej perspektywie - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, który w podwarszawskim Raszynie wziął udział w przysiędze 300 absolwentów szkół ponadpodstawowych, elewów służby przygotowawczej.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: wychowanie w poczuciu patriotycznym jest ważne dla przyszłych pokoleń (IAR)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pozuje do pamiątkowego zdjęcia po uroczystej przysiędze wojskowej 300 elewów służby przygotowawczej - absolwentów szkół ponadpodstawowych w Raszynie
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pozuje do pamiątkowego zdjęcia po uroczystej przysiędze wojskowej 300 elewów służby przygotowawczej - absolwentów szkół ponadpodstawowych w RaszynieFoto: PAP/Paweł Supernak
  • minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że wychowanie w poczuciu patriotycznym jest niezwykle ważne dla przyszłych pokoleń
  • w Raszynie Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystości złożenia przysięgi przez 300 absolwentów klas mundurowych
  • przysięga wieńczy kilkutygodniowe szkolenie podstawowe, które absolwenci przeszli w ramach koordynowanego przez MON programu "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe"

W uroczystości wzięli udział absolwenci, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji programu "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe".

Minister dziękując zgromadzonym za to, że wiążą swoją przyszłość z Wojskiem Polskim, powiedział: "Bardzo się cieszę z waszej konsekwencji, z waszego wyboru życiowego. To niewątpliwie wzmacnia możliwości obronne RP - wasza decyzja, wasza determinacja wasze zaangażowanie, wasza odwaga. Jesteście młodym pokoleniem. To wy przejmiecie ster rządów w naszym kraju. Musicie być przygotowani, by sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed Polską".

Jego zdaniem, niezwykle istotne dla przyszłych pokoleń jest "wychowanie w poczuciu patriotyzmu, w poczuciu służby dla Polski, dla naszej wspólnoty narodowej, dla nas wszystkich". - Polska może rozwijać się wtedy, kiedy będzie bezpieczna. Dziś jest bezpieczna, ale trzeba patrzeć w perspektywie dłuższej - dodał szef MON.

Kierując swoje słowa do zgromadzonych, Mariusz Błaszczak powiedział, że zadaniem jego, rządu i premiera Mateusza Morawieckiego "jest stwarzanie warunków do rozwoju Wojska Polskiego i do waszego osobistego rozwoju".

- Żebyście mogli nabywać umiejętności, kształtować postawy, żebyście mogli stać na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny - podkreślił.

Ministrowi, nauczycielom, dowódcom, kolegom i rodzicom - w imieniu absolwentów - podziękował elew Kacper Sikora. Zapewnił, że mundur żołnierza Wojska Polskiego będą nosić z dumą i godnością.

Podczas pikniku mieszkańcy i rodziny składających przysięgę absolwentów mogli spotkać się z żołnierzami i zobaczyć prezentacje kilkunastu sztuk ciężkiego sprzętu wojskowego m.in. czołg Leopard, Rosomaki, a także wyrzutnie rakiet i samobieżne armatohaubice. Na kilkudziesięciu stoiskach promocyjnych prezentowały się jednostki wojskowe, m.in GROM, pokazujący wyposażenie specjalne.

Organizatorzy zapewnili też atrakcje dla dzieci, występ orkiestry dętej oraz poczęstunek. Promowano też nową książkę "Kotły i menażki żołnierskie. Smaki dawniej i dziś", którą można było otrzymać za odpowiedź na trzy konkursowe pytania.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej: jesteście wierni Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 16:28
- To wy będziecie wspierać wojska operacyjne w razie takiej potrzeby - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, podczas przysięgi żołnierzy wojsk obrony terytorialnej w katowickim Nikoszowcu (śląskie).
rozwiń zwiń