X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Szef MSZ: targi humanitarne to miejsce otwartej debaty na temat pomocy

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 11:09
- Warszawskie Targi Humanitarne to miejsce dla otwartej debaty i wymiany pomysłów nt. współpracy między instytucjami publicznymi, NGO i biznesem w zakresie pomocy humanitarnej, a także pierwsze takie wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz. 
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas otwarcia konferencji Responsible Bussiness for Humanitarian Emergencies w ramach Warszawskich Targów Humanitarnych 2019
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas otwarcia konferencji "Responsible Bussiness for Humanitarian Emergencies" w ramach Warszawskich Targów Humanitarnych 2019Foto: PAP/Leszek Szymański

Bierze on udział w trzydniowych, międzynarodowych Warszawskich Targach Humanitarnych 2019 (Warsaw Humanitarian Expo 2019), które rozpoczęły się we wtorek w podwarszawskim Nadarzynie. Wydarzenie objęte jest patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. 

Szef MSZ podkreślił, że Polska odgrywa bardzo ważną i aktywną rolę na arenie międzynarodowej, walcząc z kryzysami humanitarnymi w krajach, które zostały nimi dotknięte. - Do tej pory nasza działalność humanitarna i prorozwojowa skupiała się na dostarczaniu pomocy osobom, które zostały przemieszczone, które uciekły, zapewniając im odpowiednie warunki życia i przyszłość, pozwalając na dostęp do edukacji, usług zdrowotnych i rynku pracy - oświadczył. 

Czaputowicz wskazywał, że Polska jest zaangażowana we wsparcie humanitarne m.in. na wschodniej Ukrainie. - Z czasem ewoluowało to od wsparcia bezpośredniego, rzeczowego, do bardziej złożonego, szytego na miarę w ramach projektów humanitarnych dla osób wysiedlonych - podkreślił. 

Pomoc w obszarach objętych wojnami

Minister spraw zagranicznych oświadczył, że Polska chce zwiększyć pomoc w obszarach objętych wojnami. - Zwiększamy coraz bardziej nasze wsparcie, od roku 2015 powiększyliśmy je sześciokrotnie. W porównaniu z bogatszymi krajami, być może nie jest to ogromna ilość, natomiast dla Polski jest to sygnał solidarności z osobami, które są w potrzebie - dodał. 

Każda agencja humanitarna i prorozwojowa - mówił Czaputowicz - sięga po różne projekty, wspierając rozwój gospodarczy w regionach docelowych. Jego zdaniem jest to również okazja dla sektora prywatnego, by wchodził na nowe rynki. Jak ocenił szef MSZ, Warszawskie Targi Humanitarne to pierwsze tego rodzaju wydarzenie na arenie Europy Środkowo-Wschodniej. - Spotykamy tutaj decydentów i ekspertów z rządu, organizacji pozarządowych, charytatywnych, sektora prywatnego - dodał. 

Warszawskie Targi Humanitarne, jak podkreślił szef MSZ, to miejsce dla otwartej debaty i wymiany pomysłów nt. współpracy między instytucjami publicznymi, NGO i biznesem. 

"Działania humanitarne nie mogą być podporządkowane interesom politycznym"

Szef MSZ Palestyny Riad Malki ocenił, że obowiązkiem wszystkich jest pilnowanie, by prawo międzynarodowe i humanitarne było przestrzegane, a odpowiedź na sytuacje kryzysowe była prowadzona w sposób odpowiadający wartościom człowieczeństwa, bez wybiórczości i podwójnych standardów. - Działania humanitarne nie mogą być podporządkowane interesom politycznym. Międzynarodowe konflikty interesów mogą stworzyć barierę dla działań humanitarnych - oświadczył. 

- Mimo że stoimy przed wieloma wyzwaniami, m.in. okupacji terytorium palestyńskich, stałym gwałceniem praw Palestyńczyków przez okupanta w sposób zorganizowany, Palestyna powtarza, że jest odpowiedzialna, poświęca się, jako jeden z tych graczy, którzy stawiają czoła wyzwaniom humanitarnym, tworząc PICA - międzynarodową organizację współpracy - mówił. 

Warsaw Humanitarian Expo to największe w Europie targi poświęcone globalnej pomocy humanitarnej oraz rozwojowej i związanemu z tym biznesowi. Jak podaje MSZ, głównym celem targów jest zwiększenie zaangażowania w debatę na temat pomocy humanitarnej i rozwojowej oraz zwiększenie aktywności sektora biznesowego w niesieniu pomocy humanitarnej na całym świecie. Targi mają też służyć stworzeniu platformy współdziałania przedsiębiorstw, NGOs, instytucji publicznych. Prezydent objął to wydarzenie patronatem.

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak