X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Wybory do PE. Prezes PiS: rozstrzygający bój będzie jesienią, musimy też zwyciężyć

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 22:00
- Rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się jesienią. I musimy też zwyciężyć, nawet w jeszcze większej skali - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według sondażu late poll Ipsos PiS uzyskało w wyborach do Parlamentu Europejskiego 43,1 proc. głosów, Koalicja Europejska - 38,4.
Audio
  • Jarosław Kaczyński: wygraliśmy, ale w takim stosunku, że musi nas do skłaniać do bardzo ciężkiej pracy przed wyborami parlamentarnymi (PR24)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Prezes PiS podziękował też wszystkim wyborcom, którzy uczestniczyli w głosowaniu, szczególnie tym, którzy poparli Prawo i Sprawiedliwość. - Czyli poparli dobrą zmianę, to wszystko, co nasz rząd uczynił w różnych dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, w polityce zagranicznej, wewnętrznej, ale także poparli perspektywę kontynuacji tej polityki w kolejnych latach - mówił Jarosław Kaczyński.

Podkreślił, że "PiS jest gwarancją polskiej suwerenności, polskiej niezależności i polskiej drogi do przodu, w górę". 

Prezes PiS dziękował doradcom i socjologom, który pracowali dla jego ugrupowania. - Dziś jest bardzo ważny dzień. Trzeba go docenić. Trzeba docenić autonomiczną wartość zwycięstwa w tych wyborach. Przed naszymi europarlamentarzystami ogromne zadania. Ale rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się jesienią. I musimy też zwyciężyć, jeszcze bardziej. To ogromne wyzwanie i musimy mu podołać - mówił. 

- Wygraliśmy, ale w takim stosunku, który musi nas skłaniać do bardzo ciężkiej pracy przed wyborami parlamentarnymi - dodał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Wygraliśmy, ale wygraliśmy w takim stosunku, który musi nas skłaniać do jednego - do bardzo ciężkiej pracy przed wyborami parlamentarnymi - mówił lider PiS podczas wieczoru wyborczego.

"Frekwencja w wyborach parlamentarnych będzie wyższa"

Po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do PE Kaczyński zaznaczył, że PiS jest gwarancją polskiej suwerenności. - Chcielibyśmy, żeby to zrozumieli także ci, którzy w tych wyborach oddali głosy na innych, nie na naszą listę wyborczą, ale także ci, którzy w tych wyborach nie uczestniczyli - zaznaczył prezes PiS.

- W wyborach parlamentarnych pewnie ta frekwencja będzie jeszcze dużo większa, może rekordowa licząc od 1989 roku. Musimy uzyskać naprawdę wiele milionów głosów, żeby zwyciężać, żeby Polskę zabezpieczyć, żeby zabezpieczyć Polaków, polskie rodziny i żebyśmy mieli piękną, wielką przyszłość, taką, na jaką zasługuje nasz naród - mówił Kaczyński.

"Trzeba zdobyć większość"

- Wynik wyborów do PE to tylko zapowiedź wyborów parlamentarnych; niektórzy mówią o większości konstytucyjnej, ale my musimy po prostu zdobyć zwykłą większość - mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- To co prawda z punktu widzenia władzy w Polsce tylko zapowiedź, ale dobra zapowiedź, ale jeszcze raz powtarzam - osiągnęliśmy bardzo dużo, ale to za mało, za mało, za mało - tak się zaczyna poemat pewnego poety wybitnego, nawet wielkiego, chociaż nie naszych poglądów i to ja też muszę tutaj powtórzyć, po prostu dlatego, że musimy uzyskać więcej - powiedział prezes PiS.

Wyniki exit poll

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej, 42,4 proc., głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu exit poll zrealizowanego przez Ipsos dla telewizji TVP, Polsat i TVN. 

Drugie miejsce w badaniu prowadzonym przed lokalami wyborczymi zajęła Koalicja Europejska - 39,1 proc. Jeśli wyniki sondażu się potwierdzą, do Parlamentu Europejskiego dostaną się także kandydaci Wiosny - 6,6 proc. oraz Konfederacji - 6,1 proc. Pięcioprocentowego progu nie przekroczyły komitety Kukiz'15 - 4,1 proc. oraz Lewica Razem - 1,3 proc.

Jak wyglądałby podział mandatów, jeśli wyniki exit poll się potwierdzą? Według sondażu exit poll PiS dostałoby 24 mandaty; Koalicja Europejska - 22; Wiosna Roberta Biedronia - 3; Konfederacja - 3. 

Prognozowana frekwencja wyniosła 43 proc. - wynika z sondażu exit poll.

---

Badanie late poll Ipsos: PiS - 43,1 proc., KE - 38.4 proc., Wiosna - 6,7 proc., Konfederacja - 6,2 proc.

---

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdecydowane zwycięstwo PiS w wyborach do PE [ZAPIS RELACJI]

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 01:00
- Wygraliśmy, ale wygraliśmy w takim stosunku, który musi nas skłaniać do jednego: do bardzo ciężkiej pracy przed wyborami parlamentarnymi - powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że "rozstrzygający bój o przyszłość Polski odbędzie się na jesieni". - I musimy też zwyciężyć i jeszcze bardziej zwyciężyć niż teraz - podkreślił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Exit poll: PiS może liczyć na 24 mandaty w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:01
Według sondażowego badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos, zwycięzcą polskich wyborów do Parlamentu Europejskiego zostało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42,4 procent. Daje to partii Jarosława Kaczyńskiego 24 mandaty w Parlamencie Europejskim.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Grzegorz Schetyna: zbudowaliśmy KE i to jest nasz wielki sukces

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:22
- Zrobiliśmy wielki krok, razem zbudowaliśmy Koalicję Europejską, zjednoczyliśmy opozycję - to jest nasz wielki sukces. Ale wiemy, że to jest dopiero początek drogi - mówił lider PO Grzegorz Schetyna po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do PE.
rozwiń zwiń