more_horiz
PR24 Portal

Wicedyrektor Muzeum Warszawy przeprasza za nóż z twarzą szefa PiS

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 20:07
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski wezwał na rozmowę w poniedziałek wicedyrektora Muzeum Warszawy Jarosława Trybusia w związku z jego wpisem na portalu społecznościowym - poinformował rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa. Jarosław Trybuś udostępnił na Facebooku grafikę przedstawiającą nóż, w którego rękojeści ukryty był profil prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Grafika udostępniona przez wicedyrektora Muzeum Warszawy
Grafika udostępniona przez wicedyrektora Muzeum WarszawyFoto: twitter/Michal Pretm

Wpis był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. O reakcję prezydenta stolicy zaapelowali m.in. warszawski radny PiS Sebastian Kaleta oraz Jacek Ozdoba.

"Panie Prezydencie @trzaskowski_. Deklarował Pan walkę z mową nienawiści. Ma Pan idealną okazję, bo sprawa dotyczy wicedyrektora Muzeum Warszawy, czyli placówki miejskiej. Jakie działania podejmie Pan w tej sprawie?" - napisał na Twitterze Kaleta.

Zanim na apel Sebastiana Kalety odpowiedział ratusz, zareagował sam Jarosław Trybuś, który usunął wpis i wykazał się skruchą. "Winien jestem przeprosiny wszystkim, których dotknąć mogła zszerowana przeze mnie wczoraj grafika opublikowana na profilu The Culture of The Poster" - napisał w niedzielę wieczorem na Facebooku.

Niedługo później głos zabrał rzecznik Rafała Trzaskowskiego, Kamil Dąbrowa. "Wymagając od innych, wymagamy też od siebie. W instytucjach @warszawa brutalizacja języka debaty publicznej nie pozostanie bez konsekwencji" - zapewnił rzecznik ratusza we wpisie na Twitterze.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak