more_horiz
PR24 Portal

Policja ostrzega przed złymi warunkami na drogach i apeluje o bezpieczną jazdę

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 21:28
Na drogach całej Polski panują złe warunki do jazdy samochodem. Na południu spodziewane są opady śniegu, na północy i w centralnej Polsce spadająca temperatura może doprowadzić do powstania tafli lodu na jezdni. Policja apeluje o bezpieczeństwo i odpowiedzialną jazdę. 
Audio
  • Policja ostrzega przed złymi warunkami na drogach i apeluje o bezpieczną jazdę. Relacja Przemysława Lisa (IAR)
  • Jeśli wpadniemy w poślizg, musimy odpowiednio reagować (IAR)
  • Możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Roman Babakin

W takich warunkach musimy radykalnie ograniczyć prędkość i zachować odpowiednie odstępy między pojazdami. - Pamiętajmy, że droga hamowania znacznie się wydłuża i łatwo stracić panowanie nad pojazdem" - mówi podinspektor Krzysztof Dymura z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Szczególnie ślisko na drogach może być w pasie od Warmii i Mazur przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Podkarpacie i Małopolskę. Policja zaznacza też, że możemy spodziewać się również wzmożonego ruchu na drogach w całej Polsce, który wynika z rozpoczętych właśnie ferii zimowych. 

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GDDKiA: na wielu drogach ślisko, jazdę utrudniają też opady

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 08:53
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje w sobotnim komunikacie, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. W wielu województwach kierowcy muszą jednak uważać, bo drogi są śliskie i występuje błoto pośniegowe. Jazdę utrudnia też padający śnieg lub śnieg z deszczem.
rozwiń zwiń