X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Powstanie Warszawskie (nowe)
Section04

Nadzieja, która zmienia się w rozpacz. Bohaterstwo,
które zmienia się w tragedię. Walczące miasto,
które zmienia się w cmentarzysko.

63 dni walki z tyranią. 63 dni wiary w wolność.

- Obszar zajęty przez powstańców
- Obszar zajęty przez Niemców
- Obszar najzacieklejszych walk
Section06
Section07
Section08
Rzeź Woli - nierozliczona zbrodnia
Rzeź Woli - nierozliczona zbrodnia - Rzeź Woli była największą jednostkową zbrodnią na ludności cywilnej podczas niemieckiej okupacji. Od początku chciano zacierać jej ślady – wyjaśniała prof. Wanda Jarząbek z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. więcej
Nierozliczone ludobójstwo

- Wciąż trwa zbieranie dokumentacji o największym ludobósjtwie II wojny światowej - mówi Piotr Gursztyn, autor książki "Rzeź Woli - zbrodnia nierozliczona". (PR, 26.08.2015)

Cudem uratowani

- Mordowali personel medyczny przy dzieciach. Szłam po kortytarzu w kapciach przesiąkniętych krwią - reportaż o czarnej sobocie w Szpitalu Wolskim. (PR, 5.08.2013)

To było bestialsto

- Widzieliśmy, jak szkopy bestialsko mordowali cywilów i dzieci – mówił plutonowy podchorąży "Ireneusz". (RWE, sierpień 1965)

Polskie Radio w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego
Polecane serwisy

wspołpraca

Opracowanie mapy i kalendarium na podstawie: Andrzej Kunert, Wielka Ilustrowana Encyklopedia Powstania Warszawskiego; Władysław Bartoszewski, Dni walczącej stolicy; Mapa na podstawie pracy Zygmunta Walkowskiego w Kronice Powstania Warszawskiego Andrzeja Kunerta.
Section025