Ewa Farna

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 14:50
Ewa Farna

Urodziła się 12 sierpnia 1993 roku w Trzyńcu. Mieszka w Czechach, a dokładniej w Wędryni. Pochodzi z polskiej rodziny, w której domu mówi się po polsku, jak i gwarą cieszyńską.

Pierwsza płyta piosenkarki pojawiła się na czeskim rynku 6 listopada 2006 roku - „Měls mě vůbec rád”, album okazał się hitem i cieszył się wielką popularnością (uzyskał podwójną platynę). Druga płyta : „Ticho”, ukazała się 1 października 2007 roku, również uzyskała status platynowej płyty w Czechach. 7 listopada 2008 roku ukazało się koncertowe DVD, zarejestrowane w Pradze 17 czerwca 2008 pt: „Blíž ke hvězdám” . Przedstawiało ono jeden z 18 koncertów trasy, dzięki której Ewa przeszła do historii jako najmłodsza czeska piosenkarka mająca swoją własną trasę.

Rok później na rynku czeskim pojawiła się płyta "Virtuální" i tym samym następna trasa koncertowa. Na polski rynek Ewa weszła 9 listopada 2007 płytą : „Sam na sam” , album wydany przez Universal Music Polska. Była to polska wersja albumu : „Měls mě vůbec rád”. Druga polska płyta ukazała się 16 marca 2009. Album nosił tytuł : „Cicho” I zdobył na festiwalu Sopot Hit Festiwal - tytuł albumu roku. Ponadto piosenka „Cicho” została hitem lata 2009.

Trzecim albumem jaki ukazał się na polskim rynku 5 listopada nosi tytuł „ EWAkuacja” znajdziemy na niej piosenki całkiem nowe, jak i te które znalazły się na czeskiej płycie Virtualni. Z płyty "EWAkuacja" pochodzą takie single jak EWAkuacja, Bez Łez, Nie przegap czy tytułowy utwór do młodzieżowego filmu Disney'a "Camp Rock 2- Wielki Finał".

Jesienią 2012 roku Ewa pojawiła się jako trener swojej drużyny w 3 edycji Bitwy na głosy, gdzie dotarła do samego finału, wiosną 2013 roku zasiadła w jury słowacko- czeskiego "Superstar" - odpowiednika polskiego "Idola", a jesienią została najmłodszym czwartym jurorem polskiego X Factora.  Równolegle pracowała nad wydaniem swojej pierwszej - bardzo osobistej płyty.

W listopadzie 2013 r. światło ujrzała "(W)inna", która już w kilka tygodni później pokryła się złotem. Już rok później, w listopadzie 2014, wychodzi na świat czeski bliźniak “(W)innej” zatytułowany “Leporello”.

Rok później ma premierę dwupłytowy album „Inna“, są na nim singlowe pisoenki w akustycznych aranżacjach oraz 3 nowe utwory.

SPONSOR GŁÓWNY:
PARTNERZY:
PATRONI MEDIALNI:
POLUB NAS!