X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Narodowe Czytanie 2015

Bartłomiej Topa

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 15:33
Niezwykle charakterystyczny aktor filmowy i serialowy, jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego.
Bartłomiej Topa
Bartłomiej TopaFoto: fot. Maciej Rutkowski

Każdorazowo jego kreacje stają się prawdziwymi perełkami, długo dyskutowanymi po premierach, niezależnie od tego, czy jest to rola pierwszoplanowa, czy epizod.
Był nominowany do Złotych Kaczek 2011 i 2012 w kategorii Najlepszy aktor za filmy „Proste pragnienia” i „Prosta historia o miłości”.

Jest laureatem dwóch Orłów Polskiej Akademii Filmowej za film „Wesele”, w kategoriach Najlepszy aktor i Nagroda publiczności. Otrzymał cztery statuetki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Zdobył Wyróżnienie Specjalne Jury Konkursu Festiwalu Filmów w Karlovych Varach.

Gra w najgłośniejszych tytułach polskiego przemysłu filmowego („Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka” i „Dom zły” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego czy „Kebab i horoskop” w reżyserii Grzegorza Jaroszuka) i w serialach fabularnych z najwyższej półki (takich jak „Wataha” produkowana dla HBO).

W 2012 roku wziął udział w odważnej, viralowej kampanii "Autyzm wprowadza ludzi w błąd" Fundacji SYNAPSIS, która miała na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na problem osób chorujących na autyzm.

Zobacz więcej na temat: Bartłomiej Topa