X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Alda dla Skłodowskiej-Curie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 13:48
W Nowym Jorku 1 czerwca rozpoczyna się World Science Festival. Alan Alda zaprezentuje tam swoją sztukę poświęconą Marii Skłodowskiej-Curie.

Spektakl "Radiance: The Passion of Marie Curie" będzie jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu. Autorem dramatu o polskiej noblistce jest Alan Alda, a w roli głównej zobaczymy Maggie Gyllenhaal.

Alan Alda, sześciokrotny zdobywca nagrody Emmy Award, a przez wielu znany z serialu M.A.S.H., sztukę "Radiance: The Passion of Marie Curie" napisał w hołdzie polskiej noblistce. Głównym tematem utworu jest dążenie kobiety do realizacji swoich pasji. To próba zmierzenia się z historią pasji, badań i życia jednej z najwybitniejszych badaczek w historii nauki.

Reżyserem sztuki Aldy jest Bob Balabana. Obok Maggie Gyllenhall, w roli tytułowej, na scenie wystąpią między innymi: Amy Adams, Bill Camp, Allison Janney, David Morse, Liev Schreiber i Brent Sexton.

W tym roku mija 100. rocznica przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nobla w dziedzinie chemii za wydzielenie czystego radu. Był to drugi Nobel przyznany badaczce, wcześniej otrzymała tę nagrodę w dziedzinie fizyki za badania nad promieniotwórczością. W Polsce 2011 roku jest Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie.

World Science Festival jest imprezą poświęconą popularyzacji nauki. Jednak w programie, obok licznych spotkań uczonych i intelektualistów, odnajdziemy dyskusje, wykłady, pokazy teatralne i taneczne, wydarzenia filmowe, muzyczne i plastyczne.

(pj)

Zobacz więcej na temat: SZTUKA TEATR aldo POLSKA
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Sztuka improwizacji niezwykłego teatru

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 12:46
Zaczęli improwizować już w przedszkolu. Studia w Akademii Teatralnej tylko pomogły im rozwinąć swój talent. Gośćmi audycji "Na cztery ręce" byli aktorzy z Teatru Improwizowanego Klancyk.
rozwiń zwiń