X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Obudź w sobie dzikość!

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 16:00
Marzysz o dzikiej przygodzie i egzotycznych doznaniach? Nie wyjeżdżaj z kraju. „Amazonia” czeka na ciebie w Teatrze na Woli, zapewniają twórcy nowego spektaklu.
Audio

"Amazonia" to nowa propozycja Teatru na Woli. Spektakl, na podstawie tekstu Michała Walczaka, przeniosła na warszawską scenę Agnieszka Glińska.

Bohaterowie spektaklu, to młodzi artyści, którzy wchodząc w dorosłą rzeczywistość, marząc o wielkiej sztuce, wolności, miłości, spotykają się z licznymi rozczarowaniami. Rynek ich nie docenia, polski kapitalizm jest niesprawiedliwym systemem, biznesem rządzą koterie i znajomości. - A może przyczyna jest głębsza? Może Polska jest krajem pozbawionym rozmachu, ze złym klimatem, kapryśną pogodą, może wszystkiemu winne są skoki ciśnienia i wystarczy przenieść się do ciepłych krajów, gdzie będziemy prawdziwsi, bardziej witalni, pogodniejsi, radośni? Może wystarczy przenieść Polskę do Amazonii? - pyta Michał Walczak.

Autor tekstudodaje w rozmowie z Polskim Radiem, że tytułowa "Amazonia" jest metaforą emigracji, ale takiej wewnętrznej. Chodzi w niej o wiarę w marzenia i pogoń za nimi. Amazonia to raj, ale też ból, cierpienie i wyzwania – dodaje.

Michał Walczak doradza też, że czasem zamiast się frustrować warto złapać dystans do rzeczywistości, bo wtedy łatwiej jest sobie poradzić z problemami.

W spektaklu występują: Patrycja Soliman, Agata Wątróbska, Krzysztof Stelmaszyk, Maciej Zakościelny. Autorem scenografii jest Agnieszka Zawadowska, muzyki Anna Malarowska.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 4 lutego.

Aby dowiedzieć się wiecej, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

(mz)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Opera jak wehikuł czasu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 15:00
- Po szaleństwach inscenizacyjnych Krzysztofa Warlikowskiego czy Mariusza Trelińskiego możemy w końcu obejrzeć tradycyjną operę.
rozwiń zwiń