X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Kultura

Debiut Anny Polony

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2010 09:29
"Pan Jowialski" to nowa propozycja Teatru Polonia. Za reżyserię i opracowanie tekstu odpowiadają Anna Polony i Józef Opalski. Zobacz wideo z próby! Fragment spektaklu i rozmowa z twórcami.
Audio
"Pan Jowialski" to nowa propozycja Teatru Polonia. Za reżyserię i opracowanie tekstu odpowiadają Anna Polony i Józef Opalski. Zobacz wideo z próby!  
Fragment spektaklu i rozmowa z twórcami

 
 
Anna Polony ma na swoim koncie kilkanaście znakomitych ról. Ostatnia, dość głośna - Babci, w"Rewersie" Borysa Lankosza sprawiła, że po raz pierwszy spotkała się na planie z Krystyną Jandą. Jak przyznaje Anna Polony, mimo tego, że obie są ostrymi kobietami, doskonale im się pracowało. - Następnie Krystyna zaproponowała mi, bym wyreżyserowała "Pana Jowialskiego" Aleksandra Fredry w jej teatrze. Pomyślałam, że jest to dość ciekawe wyzwanie. Zaproponowałam jednak, że podejmę się tego w duecie z Józefem Opalskim. Ostatecznie okazało się, że zagram jeszcze Panią Jowialską- wyjaśnia Anna Polony.

Józef Opalski dodaje, że mają z Anną Polony podobną wrażliwość, dlatego praca nad spektaklem była dla niego przyjemnością.
"Pan Jowialski” Aleksandra Fredry jest jednym z najbardziej kochanych przez teatr i publiczność komedii. Równocześnie to utwór, stwarzający wyjątkowe szanse na wielkie kreacje aktorskie (wiele z ról w „Jowialskim” przeszło do historii polskiego teatru). Józef Opalski zapowiada, że tak wyborowej obsady"Pan Jowialski" jeszcze nie miał. Na scenie zobaczymy m.in. Krystynę Jandę, Annę Polony, Wojciecha Malajkata, Józefa Opanię. Obok nich pojawią się młodzi aktorzy- Aleksandra Grzelak(studentka AT w Warszawie), Grzegorz Daukszewicz (student AT w Warszawie)/Miron Jagniewski (student PWST w Krakowie), Andrzej Plata (student PWST w Krakowie).
Premiera spektaklu 25 kwietnia w Teatrze Polonia w Warszawie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Bliżej teatralnego życia Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2007 19:19
"Teatry warszawskie wczoraj i dziś w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Seweryn powraca

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2008 11:22
Po 28 latach nieobecności aktorskiej na polskiej scenie teatralnej Andrzej Seweryn powraca. Wszystko to za sprawą spektaklu Dowód, którego premiera odbędzie się 12 kwietnia w Teatrze Polonia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ćmy barowe

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2010 07:00
"Gwiazdy na porannym niebie" to jedna z tych sztuk Aleksandra Galina, która przyczyniła się do wzrostu jego popularności, zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Za sprawą Andrzeja Pieczyńskiego spektakl trafia do repertuaru Teatru Polskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Pokolenie 60+” na Placu Konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2008 10:01
„Starość jest piękna” to kolejna propozycja plenerowego teatru Krystyny Jandy, którego wakacyjna scena mieści się na Placu Konstytucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Polony: Pierwsza dama Starego Teatru

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 12:13
28 grudnia 2010, godz. 14:15
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bergman w TR Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2010 12:27
W TR Warszawa trwają ostatnie przygotowania do premiery spektaklu "Wiarołmni" w reżyserii Artura Urbańskiego, na podstawie dramatu Ingmara Bergmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z Siemionem wielu chciało się utożsamiać"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 19:58
Wielki żal pozostanie po tym wybitnym, bodaj najpopularniejszym aktorze, niezwykle utalentowanym artyście - powiedział reżyser Jacek Bromski, prezes Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, wspominając zmarłego w sobotę w Warszawie Wojciecha Siemiona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiut reżyserski Marii Seweryn

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 14:22
W warszawskim Och-Teatrze trwają próby przed poniedziałkową premierą spektaklu "Zaświaty, czyli czy pies ma duszę". W roli reżysera przedstawienia, realizowanego na podstawie sztuki Jerzego Andrzeja Masłowskiego, debiutuje Maria Seweryn.
rozwiń zwiń