X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Teatralne nagrody

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2007 16:39
29 października, po raz dziewiąty przyznane zostaną Feliksy Warszawskie- nagrody za wybitne osiągnięcia teatralne: reżyserskie i aktorskie. Konkurs ma na celu promowanie wybitnych osiągnięć artystycznych w warszawskim sezonie teatralnym. W tym roku w konkursie wzięło udział 19 teatrów, które zgłosiły łącznie 85 premier.
Audio

Posłuchaj, co o nagrodzie mówi przewodniczący jury Piotr Cieślak. (672,38 KB)


W tym roku konkurs obejmie spektakle, które premierę miały w okresie od 1 września 2006  do 31 czerwca 2007 roku. Jury ogłosiło nominacje w  5 kategoriach. W kategorii za najlepszą reżyserię nominacją wyróżnieni zostali: Grażyna Kania  za Blackbird wystawiany w Teatrze Dramatycznym, Krzysztof Warlikowski za Anioły w Ameryce, TR Warszawa, Krzysztof Zaleski za Wagon spektakl prezentowany w Teatrze Współczesnym, Jerzy Jarocki za Miłość na Krymie - Teatr Narodowy.

Do nagrody za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą nominowane są: Julia Kijowska za  pierwszoplanową rolę w spektaklu Blackbird, Maja Komorowska za rolę w spektaklu Na szczytach panuje cisza, Maja Ostaszewska za pierwszoplanową rolę w spektaklu Anioły w Ameryce oraz Krystyna Janda za rolę w spektaklu Boska.

Kolejna kategoria to - najlepsza pierwszoplanowa rola męska. Tu wyróżnieni zostali: Adam Ferency za  rolę w spektaklu Blackbird, Władysław Kowalski za rolę w spektaklu Na szczytach panuje cisza, Jan Frycz  za rolę w spektaklu Miłość na Krymie, Andrzej Zieliński za rolę w spektaklu Wagon.

Feliksy warszawskie to także szansa na nagrodę dla aktorów drugoplanowych. Kategoria ta, jak poprzednie wymienione podzielona jest na dwie grupy. Za drugoplanową rolę żeńską wyróżnione zostały Monika Krzywkowska za rolę w spektaklu Wagon, Danuta Stenka za Anioły w Ameryce, Jolanta Fraszyńska za Miłość na Krymie, Danuta Szaflarska za rolę w spektaklu Daily Soup. Nominowanymi za drugoplanową rolę męską są: Maciej Stuhr za rolę w spektaklu Boska, Grzegorz Damięcki za  Album rodzinny, Damian Damięcki  za rolę w spektaklu Wagon, Robert Majewski za spektaklu Poduszyciel.

Najwięcej nominacji uzyskał Teatr Dramatyczny i Teatr Narodowy. Zaraz za nimi  jest  Teatr Współczesny, Rozmaitości i Polonia. Przewodniczący jury dyr. Piotr Cieślak , który odczytał nazwiska nominowanych, dodał, że przez siły wyższe został pozbawiony szansy nominacji Jan Kociniak. Jego przedwczesna śmierć uniemożliwiła mu wystartowanie w konkursie. Był faworytem konkursu - podkreślił Cieślak.

W tym roku w konkursie wzięło udział 19 teatrów: Ateneum, Dramatyczny, Kwadrat, Komedia, Kinoteatr Bajka, Montownia, Narodowy, Nowy Praga, Na Woli, Ochoty, Polski, Powszechny, Polonia, Scena Prezentacje, Studio, Syrena, TR Warszawa, Współczesny, Wytwórnia.


Posłuchaj, co o tegorocznym sezonie teatralnym mówi przewodniczący jury, Piotr Cieślak. (674,62 KB)


Magdalena Zaliwska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Święto twórców Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2008 14:47
Zostały przyznane doroczne nagrody Teatru Polskiego Radia – Splendory. Otrzymali je w tym roku: aktorka teatralna, radiowa, filmowa i telewizyjna Dorota Landowska oraz aktor teatralny, radiowy, filmowy i telewizyjny, reżyser i scenarzysta, pedagog Ignacy Gogolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Feliksy Warszawskie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2009 08:37
Dziś zostaną wręczone Feliksy Warszawskie- najbardziej prestiżowe nagrody teatralne stolicy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwarancja Kultury

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 09:07
W kategorii "muzyka poważna" uhonorowano 23-letniego wiolonczelistę Marcina Zdunika za "dojrzałe interpretacje sytuujące go w gronie najlepszych polskich instrumentalistów".
rozwiń zwiń