X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Kultura

Konkurs na debiut słuchowiskowy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2008 07:06
Konkurs na słuchowiskowy debiut zorganizowany przez Teatr Polskiego Radia i Agencję Dramatu został rozstrzygnięty. Zwyciężyła "Księga psa" warszawskiego autora Mariusza Bielińskiego. Na konkurs, zorganizowany przez Teatr Polskiego Radia i Agencję Dramatu, nadesłano blisko 70 tekstów z całej Polski.
Audio

 

Autorami scenariuszy, opisujących dzisiejszą rzeczywistość, są zarówno pisarze z pewnym dorobkiem, jak i prawdziwi debiutanci.

Organizatorzy konkursu czekali na utwory o tematyce współczesnej ukazujące różnorodne obszary życia społecznego i bohaterów stawianych wobec konieczności dokonywania ważnych wyborów. Stawiali na teksty pokazujące punkt widzenia młodego pokolenia na dynamiczne zmiany zachodzące w naszym społeczeństwie. Te wymagania spełniły - oprócz "Księgi psa" Bielińskiego, także utwory: "Bieda show" Jakuba Michalaka z Wrocławia, "Ósma dziesięć o zmierzchu" Marty Pastwy z Zalesia Dolnego, "Transakcja" Roberta Erdmanna z Osielska w Kujawsko-Pomorskiem oraz"Wszystko takie smutne" autorstwa Barbary Sadurskiej z Krakowa.

Do udziału w konkursie byli zaproszeni przede wszystkim twórcy, którzy po raz pierwszy chcieli zmierzyć się ze specyficzną formą scenariusza słuchowiska. Jury konkursu zaznaczyło, że nie interesuje ich adaptacja obcego scenariusza, ani tekst już zrealizowany lub publikowany.

Nagrodzone słuchowska zostaną wkrótce zrealizowane w studiach Teatru Polskiego Radia. Będzie można ich wysłuchać na antenie programów: Pierwszego i Trzeciego Polskiego Radia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Słuchowiska przestrzennie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2009 09:30
W najbliższą niedzielę Program 1 Polskiego Radia zaprasza na pierwsze słuchowisko, w nowym cyklu „Wielka Klasyka” - „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Krzysztofa Kolbergera. Słuchowisko zostanie nadane w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwójka na weekend

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2009 11:50
W najbliższy weekend Program 2 Polskiego Radia zaprasza na premierę słuchowiska według znakomitego opowiadania Franza Kafki pt. „Proces” oraz na spotkanie z Wacławem Tkaczukiem – tegorocznym laureatem Nagrody im. Witolda Hulewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do wygrania roczne karnety na koncerty w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2010 21:30
W poniedziałek 25 stycznia rusza konkurs „Wszystkie Koncerty Trójki”, w którym do wygrania będą dwa dwuosobowe karnety na koncerty organizowane przez Program III w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miesiąc słuchowisk

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2010 07:00
Pierwszy miesiąc nowego roku upłynie w Programie 1 pod znakiem premierowych słuchowisk Teatru Polskiego Radia. Już w niedzielę, 17 stycznia o godz. 21.05, będzie można wysłuchać sztuki Jerzego Fąfary „Anioł Auschwitz”. Miesiąc zakończy słuchowisko wg dramatu Antoniego Czechowa „Trzy siostry”, nadane w cyklu „Wielka Klasyka”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Dekameron” Giovanniego Boccaccia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2010 10:20
Program 1 Polskiego Radia zaprasza dziś na słuchowisko w reżyserii i adaptacji Andrzeja Piszczatowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Juliusz Słowacki „Fantazy”

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2010 01:39
Za słuchowisko Fantazy Piotr Cieplak otrzymał na zakończonym właśnie X Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” nagrodę za reżyserię.
rozwiń zwiń