X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Muzeum w Rapperswilu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 08:00
Jedna z najstarszych jednostek muzealnych poza granicą Polski obchodzi jubileusz.
Audio

Z okazji 140. rocznicy powstania polskiego muzeum w Rapperswilu i 70. rocznicy internowania polskich żołnierzy w Szwajcarii, w dniach 21 - 23.10.2010 odbyła się konferencja jubileuszowa zatytułowana "Ze Szwajcarii do Polski" z udziałem polskich i szwajcarskich naukowców i badaczy. Konferencję poprzedziła uroczystość wręczenia na ręce pani dyrektor Anny Buchmann Medalu zasłużony kulturze Gloria Artis.

Dla kolejnych fal emigracji muzeum w Rapperswilu było przez lata ostoją polskości i tradycji narodowej. Czy dzisiaj, we współczesnej Europie, muzeum powinno na nowo zdefinować swoje cele? – Placówka ta jest bardzo ważna i ma przed sobą bardzo dużą przyszłość. Dzisiaj muzeum powinno nastawić się przede wszystkim na promowanie Polski, przedstawianie na związków polsko-szwajcarskich, przypominanie fragmentów wspólnej z historii, która jest mało znana i w Polsce, i w Szwajcarii, a kótra jest bardzo ważna – mówi Jacek Miller – dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego

O przyszłości muzeum mówili także: prof. German Ritz z Uniwersytetu w Zurichu i Dorota Kostrzewa, która opowiadała historię Halszki Poniatowskiej, jednej z internowanych w Szwajcarii polskich dziewcząt.

Program poprowadziła Ewa Stocka-Kalinowska.

Audycji można wysłuchać, klikając w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

O Muzeum Polskim w Rapperswilu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2007 09:00
Parę słów o Muzeum Polskim w Rapperswilu
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy uda się uratować Muzeum w Rapperswil?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2010 22:05
Liczącej 140 lat placówce propagującej kulturę polską w Szwajcarii grozi upadek
rozwiń zwiń