X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Zdjęcia Sociasa i Camusa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 07:13
W "Europejskim Magazynie Kulturalnym": fotograficzne rarytasy, chopinowski blog oraz czeski Treliński.
Audio

W "Europejskim Magazynie Kulturalnym" rozmawialiśmy z czeskim reżyserem Jirim  Hermanem, jednym z najbardziej wziętych twórców czeskiej opery. Od niedawna pełni też funkcję dyrektora artystycznego praskiego Narodowego Divadla, odpowiednika warszawskiego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Reżyser opowiadał o swojej wizji opery i pracy w Narodowym Divadle.

Z Joanną Rawik rozmawialiśmy o Roku Alberta Camusa we Francji w 50. rocznicę śmierci pisarza. Z tej okazji w wydawnictwie jego córki - Katarzyny wydany został album, zawierający niepublikowane dotąd zdjęcia i dokumenty.

Opowiadaliśmy też o wystawie zdjęć Jordiego Socíasa, jednego z najbardziej znanych hiszpańskich fotografów, w krakowskiej Galerii Pauza. Ekspozycja, pokazywana w całej Europie, ma charakter retrospektywy, a składa się na nią blisko 80 prac artysty. Socias to wyśmienity portrecista: na jego zdjęciach pojawiają się m.in Salvador Dali, Alberto Moravia, Pedro Almodovar, Penelopa Cruz, Roman Polański. Obok portretów, można zobaczyć tu zdjęcia reporterskie, dokumentujące okres przejścia Hiszpanii od dyktatury do demokracji, a także sceny ukazujące codzienność życia hiszpańskich miast.

Była też rozmowa z brytyjską korespondentką z Konkursu Chopinowskiego - Emmą Baker, która pracuje dla miesięcznika Gramophon. Opowiedziała nam o swoich największych zainteresowaniach oraz o konkursowym blogu, który prowadzi.

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni