X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Rozmowa o poezji

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 10:03
Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało tomik wierszy Tadeusza Gajcego. W ramach prezentacji zbioru zatytułowanego: "Gajcy. Kto-ja?" dziś w muzeum odbędzie się dyskusja na temat przesłania poezji Gajcego.

Jak podkreśla Dorota Niemczyk z Muzeum Powstania, w dyskusji, która rozpocznie się o godzinie 18.00 wezmą udział nie tylko znawcy, ale także młodzi czytelnicy wierszy najbardziej znanego poety z pokolenia Kolumbów.

Jutro ze specjalnym koncertem poświęconym twórczości Tadeusza Gajcego wystąpi Lech Janerka. Podczas koncertu będzie można usłyszeć także utwory specjalnie zaaranżowane na płytę "Gajcy" - podkreśla Dorota Niemczyk.

Lech Janerka jest autorem wstępu do tomiku wierszy pt. „Gajcy. Kto ja?" oraz autorem i wykonawcą ostatniego utworu na płycie Gajcy "Święty kucharz od Hipciego".

Dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się także pokaz filmu
"Ślady" w reżyserii Hanny Etemadi. To filmowa biografia Tadeusza Gajcego, który zginął w Powstaniu Warszawskim - prawdopodobnie 16 sierpnia 1944 roku.


www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Książka czeka na nas

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2009 12:59
Nowości, albumy, powieści, tomiki wierszy, spotkania z autorami i wydawcami, 500 wystawców, 600 imprez towarzyszących - tak zapowiadają się 54. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie rozpoczynające się 21 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Symboliczna śmierć Czechowicza

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2009 11:01
70 lat temu Polska straciła wielu utalentowanych artystów. 9 września podczas jednego z pierwszych bombardowań Lublina zginął jeden z najwybitniejszych poetów awangardy dwudziestolecia międzywojennego – Józef Czechowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozsmakować się w czytaniu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2010 09:41
Jaki był mijający 2009 rok dla literatury i jakie ważne tytuły pojawiły się na rynku wydawniczym w „Sezonie na Dwójkę” Dorota Gacek rozmawiała z Tadeuszem Nyczkiem i Piotrem Kępińskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór z Gajcym w Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 07:14
Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało tomik wierszy Tadeusza Gajcego. W ramach prezentacji zbioru zatytułowanego: "Gajcy. Kto-ja?" dziś w muzeum odbędzie się dyskusja na temat przesłania poezji Gajcego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poezja Czarnogórców

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 13:11
W Czarnogórze poeci rodzą się na kamieniu, bo i na czym by się mieli rodzić w tym kamienistym kraju.
rozwiń zwiń