X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Misteria Paschalia inauguracja

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2009 09:14
W Krakowie rozpoczyna się 6. Festiwal Misteria Paschalia.

W Krakowie rozpoczyna się 6. Festiwal Misteria Paschalia. Impreza potrwa tydzień - do Poniedziałku Wielkanocnego - 13 kwietnia.

W ośmiu koncertach, które wpisują się w liturgię wydarzeń Wielkiego Tygodnia wystąpią najwybitniejsi wykonawcy muzyki historycznej. W Krakowie pojawią się najwyżej cenione włoskie grupy - Concerto Italiano, Il Giardino Armonico, Europa Galante, Venice Baroque Orchestra, I Sonatori de la Gioiosa Marca i Cappella della Pietà de’ Turchini. Wystąpi także francuski zespół Le Poème Harmonique oraz międzynarodowy skład muzyków Les Trompettes de Jericho, La Capella Reial de Catalunya, Hespèrion XXI oraz ich goście z Izraela, Armenii, Grecji, Iraku i Maroka pod wodzą Jordiego Savalla.

Nie zabraknie także najlepszych śpiewaków. W tym roku do Krakowa zjadą takie sławy, jak: Sara Mingardo, Sonia Prina, Roberta Invernizzi, Maria Grazia Schiavo, Claire Lefiliâtre czy Montserrat Figueras.

Tegoroczne koncerty odbędą się tradycyjnie w Filharmonii imienia Karola Szymanowskiego, ale również w nowo otwartej Operze Krakowskiej, czy w Kaplicy świętej Kingi w Kopalnii Soli w Wieliczce. Dwa koncerty będzie można posłuchać w krakowskich kościołach - Bazylice OO. Franciszkanów oraz Kościele pw. świętej Katarzyny.

Patronat nad festiwalem objął Program II Polskiego Radia.

Misteria Paschalia 2009: Koncert inauguracyjny

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Misteria Paschalia 2009

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2009 13:57
Między 6 do 13 kwietnia w wybranych krakowskich salach koncertowych, wnętrzach sakralnych oraz kaplicy św. Kingi w Wieliczce zabrzmią najpiękniejsze renesansowe i barokowe arcydzieła muzyczne związane z tematyką śmierci i zmartwychwstania. Wszystko w ramach szóstej odsłony Festiwalu Misteria Paschalia, którego formuła opiera się na prezentacji muzyki związanej z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filharmonia Dwójki: Misteria Paschalia

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2008 15:27
V Festiwal Misteria Paschalia na antenie Dwójki
rozwiń zwiń