X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Kultura

Turner dla Leckey'a

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2008 13:10
Artysta Mark Leckey otrzymał, przyznawaną przez londynską galerię Tate, prestiżową Nagrodę Turnera. Podczas ceremonii kończącej tegoroczne wydanie konkursu Leckey odebrał z rąk piosenkarza Nick'a Cave'a czek na 25 tysięcy funtów.
Audio

 

''  Mark Leckey "Production still from 'Felix Gets Broadcasted ' 2007 "Photographic print and pencil 37 x 45.5 cm Courtesy Cabinet, London. Private collection.

Nagroda Turnera, która rok rocznie wzbudza gorące emocje i debaty o sztuce współczesnej, żyła do tej pory ekspozycjami skandalicznymi. Do szczególnie pamiętanych należą rozmemłane łóżko Tracy Emin, czy hirstowskie zwierzęta zatopione w formalinie. W tym roku najbardziej kontrowersyjny był brak kontrowersji. Krytycy prasowi marudzili, że wystawione prace były nude i po prostu niezrozumiałe. Leckey natomiast, zarzucał dziennikarzom, że bardziej interesowali się Damianem Hirstem i Banksym niż pracami nominowanymi do nagrody.

Biorąc pod uwagę opinie wpisane na specjalnych karnetach przez wielu spośród 60 tysiecy osób oglądających prace nominowane do nagrody, dzieła Leckey’a podobały się najbardziej. Artysta określany jest mianem sroki, która z pośród produktów pop kultury wybiera fragmety, z których tworzy własne dzieło. Jego prace nazywane są medytacjami nad naturą filmu w kulturze popularnej i czerpią z opowieści takich jak Garfield, Homer Simpson czy Titanic. Odbierając Nagrodę Turnera Leckey wzbogacił się nie tylko finansowo, ale również o sławę jaka się z nią wiąże. Nie udało mu się jednak doprowadzić krytyków i publiczności do goraczki, tak jak to zrobił Martin Creed, którego zapalające się i gasnące światło zainstalowane w pustej sali galerii Tate wygrało nagrodę w 2001 roku.


 

Zobacz więcej na temat: Londyn SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Słowacki w podróży

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2009 08:00
Z okazji 200. rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie zorganizowano wystawę "Juliusz Słowacki w podróży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Całkiem nowe malarstwo

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2009 10:26
We Wrocławiu otwarto pokonkursową wystawę młodego polskiego malarstwa. A jest to wystawa szczególna, podsumowująca już 9. Konkurs Gepperta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artysta zbyt kontrowersyjny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2009 11:20
"Zbigniew Libera. Prace 1982-2008" pod takim tytułem warszawska Zachęta przygotowała pierwszą w Polsce, drugą na świecie, retrospektywną wystawę prac czołowego artysty polskiej sztuki krytycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityka nagradza

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2010 09:54
Sześciu młodych artystów otrzyma wieczorem Paszporty "Polityki".
rozwiń zwiń