X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Dwójka nadaje z legendarnej kawiarni

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2010 19:47
Nowy cykl spotkań literackich transmitowanych na naszej antenie.
Audio
  • Rafał Skąpski o kawiarni PIW-u
  • Rafał Skąpski o pierwszym gościu spotkań literackich: Andrzeju Doboszu
  • Rafał Skąpski o pierwszym literackim spotkaniu oraz o planach na przyszłość

"Europę tworzą kawiarnie, cafés. Rozciągają się od ulubionej kawiarni Pessoi w Lizbonie do cafés bandytów Izaaka Babla w Odessie. Rozciągają się od kawiarni kopenhaskich, które mijał Kierkegaard podczas swoich skupionych przechadzek, aż po obrzeża Palermo. Wystarczy naszkicować mapę kawiarni, żeby uzyskać zasadnicze wyznaczniki idei Europy". (George Steiner)

Państwowy Instytut Wydawniczy wyszedł z nową inicjatywą kulturalną, w którą zaangażowany jest również Program II PR: we wtorek, 14 września o godznie 18-stej, nastąpi pierwsza odsłona cyklu spotkań literackich w bistro-księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego przy ul. Foksal 17. Wszystkie spotkania będą transmitowane na naszej antenie.

Dyrektor PIW-u, Rafał Skąpski, w rozmowie z Justyną Piernik opowiadał o tej interesującej inicjatywie. Podkreślił, że miejsce spotkań jest wyjątkowe: w obecnej bistro-księgarni mieściła się w latach 60. legendarna kawiarnia literacka, w której bywali między innymi Antoni Słonimski, Stanisław Jerzy Lec, Gustaw Holoubek czy Janusz Głowacki.

Bohater pierwszego spotkania, Andrzej Dobosz, przywoła dawne kawiarniane czasy. To inauguracyjne wydarzenie będzie wyjątkowo odtwarzane w Dwójce nieco później, zaś wstęp na nie zostanie ograniczony do zaproszonych gości. Jednak już na kolejne rozmowy –  o bieżących życiu literackim, o nowościach ma rynku wydawniczym – zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Spotkania prowadził będzie Jerzy Kisielewski.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Cogito: Ogrody i śmietniki

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2009 09:02
Książka Andrzeja Dobosza "Ogrody i śmietniki" została nominowana do Nagrody Mediów Publicznych COGITO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Co słychać w literaturze?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2009 23:24
9 grudnia 2009, godz. 18:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Co słychać w literaturze?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2010 11:16
Zapraszamy na spotkanie Iwony Smolki z Joanną Bator, autorką nominowanej w tym roku do Nagrody Nike powieści „Piaskowa góra” i wydanej niedawno książki „Chmurdalia”.
rozwiń zwiń