X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Bezkompromisowy i szczery James Ellroy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 02:00
Bywa nazywany następcą Marlowe'a albo Chandlera, choć sam zainteresowany woli być porównywany do Tołstoja. James Ellroy, bo o nim mowa, był gościem Jana Niebudka w 2015 roku. Dziś, pięć lat później, przypominamy tę rozmowę.
Audio
James Ellroy
James EllroyFoto: Shutterstock.com/360b

Wydawnictwo: Sonia Draga Wydawnictwo: Sonia Draga

"Tajemnice Los Angeles", "Czarna Dalia", "Wielkie Nic" – to tylko niektóre z tytułów jego książek, na postawie których powstały znakomite filmy. James Ellroy jest jednym z najpopularniejszych autorów literatury gatunkowej. W smakowity sposób pisze o policjantach, o mających problemy z prawem, a także o aferach szpiegowskich, politycznych i obyczajowych. Jego znakiem rozpoznawczym są krótkie zdania.

– W moim wypadku pisanie to powołanie od Boga, zadanie i pasja. Kocham to robić. Nie jest to rodzaj terapii, w czasie której przepracowuję moje demony. Chodzi mi raczej o przepisanie historii po swojemu i uczynienie z tego sztuki, bo moją rolą jest pisać świetne książki – mówi w Trójce James Ellroy.

Jakie tytuły James Ellroy pisał "na dopingu"? Jak goście Jana Niebudka oceniają najnowszą powieść pisarza pt. "Perfidia"? Który film, zdaniem Jamesa Ellroya, najlepiej opowiada o Los Angeles? Co autor myśli o poprawności politycznej? O tym więcej w nagraniu audycji.

***  

Prowadzi: Jan Niebudek  
Goście: James Ellroy (autor powieści kryminalnych, m.in: "Tajemnice Los Angeles", "Czarna Dalia", "Wielkie Nic"), Jacek Szczerba (dziennikarz "Gazety Wyborczej"), Robert Ziębiński (dziennikarz z portalu DzikaBanda.pl)  
Data emisji: 20.04.2020   
Godzina emisji: 1.08

sm/iwo/ml


www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Zemsta, sztuka i wielkie gwiazdy, czyli "Śmierć z ogłoszenia"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 10:20
– Mimo, że nie jestem z Warszawy, to jestem lokalnym warszawskim patriotą. Książka, którą dziś przyniosłem, jest bardzo warszawska, ale i bardzo przedwojenna – mówi Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkania literackie i premiery online – oto, co przygotowali twórcy swoim czytelnikom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 12:00
Wojciech Chmielarz, Wojciech Kalinowski, Szczepan Twardoch, Jakub Ćwiek – to tylko niektórzy z autorów, którzy niemal codziennie publikują fragmenty swoich nowych powieści online.
rozwiń zwiń