X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Skąd się bierze antykatolicka propaganda?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 12:13
Prawda obroni się sama. Czy rzeczywiście? W przypadku prawdy o historii Kościoła katolickiego widać, że trzeba jej trochę pomóc. A jak? Choćby poprze pisanie takich książek, jak „Nie mów fałszywego świadectwa” autorstwa Rodneya Starka.
Rodney Stark Nie mów fałszywego świadectwa
Rodney Stark "Nie mów fałszywego świadectwa"Foto: PIW

Dlaczego warto sięgnąć po „Nie mów fałszywego świadectwa”? Na pewno, by w krótki, przystępny sposób zorientować się, jak na przestrzeni wieków kształtowała się propaganda, której celem było zniszczenie reputacji katolicyzmu. Przekłamania, półprawdy, uogólnienia, nie branie pod uwagę realiów epoki czy danego okresu w historii. W „Nie mów fałszywego świadectwa” znajdziemy wiele technik stosowanych przez przeciwników Kościoła, którzy także dziś starają się stworzyć wrażenie, że mamy do czynienia z organizacją, wyrządzającą ludzkości krzywdy takich rozmiarów, że już dawno powinna zniknąć z powierzchni ziemi. Polowania na czarownice, krwawe dziedzictwo wypraw krzyżowych, inkwizycyjne tortury i stosy, prześladowania innowierców i Żydów, średniowieczne wieki ciemnoty i przesądu, zwalczanie nauki – to tylko drobna część zarzutów nagromadzonych przez wieki.

Rodney Stark, luterański wykładowca baptystycznej uczelni Baylor University, przytacza wiele niezwykle ważnych monografii, które zadają kłam „ogólnie przyjętym twierdzeniom”. To duża pomoc dla tych, którzy chcieliby zgłębić szczegółowiej dane zagadnienie. Pamiętajmy, książka Rodneya Starka ledwie dotyka tych tematów – jest jakby poszerzonym esejem. „Nie mów fałszywego świadectwa” doskonale sprawdza się jako odważna deklaracja zerwania parawanu uszytego z kłamstwa, fałszu i obłudy.

Wydawało by się, że temat komunizmu, jego wprowadzania i utrzymywania w Polsce już został wyczerpany. Nic z tych rzeczy, książkę „Komunizm po polsku. Historia komunizacji Polski widziana z Kremla” czytałem niczym dobry kryminał.

pp

Zobacz więcej na temat: literatura KSIĄŻKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni