X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

"Świat zwariował"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2009 17:54
Już tylko kilka dni dzieli miłośników kina od kolejnego spotkania z najlepszymi polskimi i zagranicznymi filmami ostatnich lat. Otwarcie Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą zbliża się wielkimi krokami.

Świat zwariował”- to hasło trzeciej już edycji nadwiślańskiego festiwalu „Dwa brzegi”. Grażyna Torbicka wyjaśniła w rozmowie z Polskim Radiem, że pod tym odważnym sformułowaniem kryją się filmy fabularne i dokumentalne, które swoją treścią nawiazują do tego sformułowania. Dyrektor artystyczna festiwalu dodała, że bezpośrednim impulsem do przywołania hasła podczas tegorocznych "Dwóch brzegów" było dla niej spotkanie z filmem Piera Paolo Pasoliniego „Wściekłość”.„Kiedy pomyślałam, że reżyser prawdopodobnie wielokrotnie powtarzał sobie „świat zwariował" stwierdziłam, że warto tę myśl  przypomnieć. Choć  nie znam odpowiedzi na pytanie dlaczego się tak stało, myślę, że warto się nad tym pytaniem zatrzymać"- dodała.

 

"Gościem specjalnym" tegorocznego festiwalu będzie Brazylia. 1 sierpnia, w sobotę, na Zamku w Kazimierzu Dolnym w wykonaniu znakomitych gości z Brazylii zabrzmi bossa nova. Nie tylko aby uczcić 50-urodziny tej wspaniałej muzyki, łączącej afro-latynoską duszę z wyrafinowaniem jazzu, ale po to by wprowadzić widzów do spotkania z dwoma znakomitymi projekcjami: „Dona Flor i jej dwóch mężów” B. Barrety i  „Czarnym Orfeuszem” M. Camusa.

Festiwal potrwa od 1 do 9 sierpnia.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na www.festiwal2009.dwabrzegi.pl

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Warszawskie święto kina

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2009 11:34
Podczas jubileuszowego 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego zaprezentowanych zostanie 150 pełnometrażowych i 100 krótkometrażowych filmów z 57 krajów świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sputnik nadlatuje

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2009 09:53
Na 10 dni Warszawa stanie się centrum kinematografii rosyjskiej. 6 listopada rozpoczyna się 3. Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik".
rozwiń zwiń

Czytaj także

WFF czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 08:49
Dziś od rana zaczynają się pokazy filmów w stołecznych kinach: Kinoteka, Kultura i Multikino Złote Tarasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grand Prix WFF dla filmu "Lourdes"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2009 12:43
Film "Lourdes" zdobył Grand Prix 25. Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Film w reżyserii Jessici Hausner to próba zbadania fenomenu sanktuarium, do którego co roku przybywają setki tysięcy pielgrzymów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Aureliusz przyznany

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2009 10:41
Festiwal filmowy w Rzymie dobiegł końca. Złotą statuetkę Marka Aureliusza wygrał duński film „Brotherhood” (oryginalny tytuł „Broderskab”) w reżyserii Nicolo Donato. W kategorii najlepsza aktorka zwyciężyła Brytyjka Helen Mirren, a najlepszym aktorem uznano Włocha Sergio Castellito.
rozwiń zwiń