X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Kultura

Kino Iluzjon wraca do stolicy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2009 09:46
Po prawie miesięcznej przerwie i długich bojach o swoją egzystencję warszawskie kino wznawia działalność w sali im. Stefana Dembego gmachu Biblioteki Narodowej w al. Niepodległości 213.
Audio

Iluzjon będzie działał tymczasowo w jednej z sal gmachu głównego Biblioteki Narodowej dopóki dawny budynek kina przy ul. Narbutta nie zostanie wyremontowany. Kapitalny remont starej siedziby ma potrwać dwa lata.

Filmem inaugurującym nowy etap w historii kina narodowego archiwum, będzie „Nietolerancja” z 1916 roku, w reżyserii wielkiego mistrza kina amerykańskiego okresu kina niemego Davida Warka Griffitha. "Nietolerancja" to czteroczęściowy filmowy fresk, w którym Griffith wyraził protest przeciw wszelkim przejawom niesprawiedliwości społecznej i szowinizmu. Rozwijające się równolegle wątki, dotyczące różnych epok historycznych,
przedstawiają upadek Babilonu, życie Jezusa, noc św. Bartłomieja oraz historię współczesną - strajk, który miał miejsce w 1914 r. w jednej z fabryk amerykańskich. Całość uzupełnia alegoryczny epilog, prorokujący apokalipsę wojenną, a po niej wyzwolenie wszystkich ludzi.

„Wydało się nam dobrym pomysłem, by nowy etap w działalności Iluzjonu rozpocząć właśnie projekcją jednego z najważniejszych filmów w historii kina. To Griffith, zwany przez współczesnych "Szekspirem ekranu" i "ojcem techniki filmowej", wniósł w rozwój sztuki filmowej wkład nie do przecenienia. To o nim Chaplin powiedział: "nauczyciel nas wszystkich" – tak argumentuje wybór repertuaru Grażyna M. Grabowska, kierownik działu programowego Iluzjonu.

Piątkowej projekcji tego niemego filmu towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Wystąpi kwartet w składzie: Marta Maślanka (cymbały i instrumenty perkusyjne), Marcin Mazurek (fortepian), Robert Siwak (instrumenty perkusyjne) i Przemysław Skałuba (klarnet).

W holu sali kinowej od piątku będzie można zobaczyć też wystawę "Ludzie filmu w karykaturze" ze zbiorów Filmoteki Narodowej. Ceny biletów na seanse pozostają bez zmian i wynoszą od 10 do 18 zł.

Szczegółowe informacje o przeglądzie będą dostępne na stronie internetowej Filmoteki Narodowej www.fn.org.pl

Justyna Czarnecka

Zobacz więcej na temat: FILM filmoteka narodowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Święto Niemego Kina

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2009 13:10
Tegoroczna edycja Święta Niemego Kina poświęcona jest w dużej mierze kinu polskiemu, bo właśnie w październiku kończą się obchody 100-lecia polskiego filmu fabularnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przegląd filmów Bogumiła Kobieli

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2009 12:36
W tym roku mija czterdzieści lat od tragicznej śmierci Bogumiła Kobieli. Z tej okazji warszawskie Kino Iluzjon przygotowało przegląd filmów z udziałem tego wybitnego aktora.
rozwiń zwiń