X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Jerzy Turek nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2010 08:59
W Warszawie zmarł Jerzy Turek, znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Zostanie zapamiętany przede wszystkim za swoje wybitne role komediowe, w tym Wacława Jarząbka w filmie "Miś" Stanisława Barei.
Audio

Jerzy Turek ukończył warszawską szkołę teatralną w 1958 roku. Występował m.in. na deskach teatrów stołecznych: Polskiego, Narodowego, Rozmaitości i Kwadrat. Na ekranie stworzył wiele niezapomnianych kreacji, m.in. w filmach "Krzyż walecznych", "Gdzie jest generał...", "Mocne uderzenie", "Ja gorę", "Nie lubię poniedziałku", "Partita na instrument drewniany", wspomnianym 'Misiu" i "Rozmwach kontrolowanych".

Ogółem w swojej karierze zagrał prawie sto ról filmowych. Ostatnią świetną kreacją Jerzego Turka była postać listonosza Józefa Garlińskiego, grana przez ponad dwanaście lat w serialu "Złotopolscy".

Jerzy Turek miał 76 lat.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Gustaw Holoubek nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2008 15:52
Miał 85 lat. Na scenie debiutował w 1947 roku - 61 lat pracy aktorskiej na scenach teatrów i planach filmowych to niezliczone kreacje aktorskie, które na trwałe zapisały się w świadomości pokoleń widzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Krzysztof Teodor Toeplitz

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 09:24
Nie żyje Krzysztof Teodor Toeplitz. Dziennikarz, publicysta, działacz polityczny i autor scenariuszy filmych zmarł dzisiaj. Przeżył 77 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł wybitny aktor Jerzy Turek

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2010 06:05
W Warszawie zmarł Jerzy Turek, znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Zostanie zapamiętany przede wszystkim za swoje wybitne role komediowe, w tym Wacława Jarząbka w filmie "Miś" Stanisława Barei.
rozwiń zwiń