X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Jak podróżować świadomie po Izraelu?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 15:30
- Świadomość wymaga, żeby budować zrozumienie tego, w jakich sytuacjach się znajdujemy. Naszym celem jest pokazanie wielu różnych perspektyw i punktów, w których pojawiają się kłopoty - mówi Jarosław Ziółkowski z Pracowni Odpowiedzialnej Podróży post-turysta. 
Audio
  • Jak podróżować świadomie po Izraelu? (Do południa/Trójka)
Jerozolima
JerozolimaFoto: Rostislav Ageev/shutterstock.com

supergan1200.jpg
Łukasz Supergan poznał tajemnice gór Iranu

W Krakowie trwa 27. Festiwal Kultury Żydowskiej pod Trójkowym patronatem. To koncerty, spotkania, wykłady i warsztaty m.in. ze świadomego podróżowania po Izraelu. Jak przyznaje rozmówca Wioletty Myszkowskiej, spędzając wakacje w Izraelu mamy do czynienia ze swoistą mieszanką. -  Jesteśmy w miejscu świętym, w miejscu imprezowym, a jednocześnie jesteśmy w miejscu, gdzie ludzie nie dogadali się jeszcze między sobą politycznie - przypomina.

Polacy odwiedzający Izrael udają się m.in. do Tel Awiwu, Jerozolimy. - To co mi się wydaje ciekawe, to to, że wiele osób boi się pojechać na Zachodni Brzeg, wychodziło to w rozmowach z uczestnikami warsztatów. Wydaje mi się, że jest to wartościowe. Przejechanie nawet samodzielne przez checkpoint, znalezienie się w Ramallah. Zobaczenie tego miasta w Autonomii i przekonanie się, jak ono wygląda - przekonuje. 


Australia pustynia 1200.jpg
Historia utkana z dramatów. Tragiczny los aborygeńskich osad

Po jakie książki, pogłębiające naszą wiedzę o celu podróży, warto sięgnąć przed wyjazdem? Czy lepiej sięgać do źródeł wiedzy pisanych z europejskiej perspektywy czy raczej kierować się tym, co sugerują osoby mieszkające w Izraelu? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Piotr Baron
Rozmawiała: Wioletta Myszkowska 
Gość: Jarosław Ziółkowski 
Data emisji: 29.06.2017 
Godzina emisji: 9.51
gs/ei

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Kazachska Polonia i Expo, czyli Trójka nadaje z Astany

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 19:00
W ramach akcji "Trójka - jesteśmy połączeni" tym razem Program Trzeci Polskiego Radia odwiedził Astanę - stolicę Kazachstanu.
rozwiń zwiń