X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Mroczna opowieść o erozji amerykańskiego snu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 02:00
W 2015 roku, w Polsce ukazała się książka "Kryzys wolnego rynku? Ameryki portret wewnętrzny", za którą George Packer otrzymał National Book Award 2013 - najważniejszą obok Pulitzera amerykańską nagrodę literacką. W Poniedziałek Wielkanocny przypomnieliśmy rozmowę, jaka z autorem odbył Jan Niebudek.
Audio
  • Rozmowa Jana Niebudka z Georgem Packerem, autorem książki "Kryzys wolnego rynku? Ameryki portret wewnętrzny" (Do południa/Trójka)
- Ta książka to próba uchwycenia zmian, jakie dokonały się w USA za mojego życia. Nie jest to wesoły obraz, ale wierzę, że jest on bliski prawdy - mówi w audycji Do południa George Packer
- Ta książka to próba uchwycenia zmian, jakie dokonały się w USA za mojego życia. Nie jest to wesoły obraz, ale wierzę, że jest on bliski prawdy - mówi w audycji "Do południa" George PackerFoto: pixabay/DWilliams

Książka George'a Packera to wnikliwy obraz społeczeństwa amerykańskiego i wydarzeń, które doprowadziły do krachu finansowego, a następnie kryzysu gospodarczego w Ameryce i na całym świecie.

- To opowieść o zmianach, jakie dokonały się w USA na przestrzeni ostatnich trzech dekad. Nie są to zmiany na lepsze. Książka Packera pozwala realistycznie spojrzeć na to, czym jest dziś Ameryka, ale też nie stracić wiary w samych Amerykanów - mówi w "Do południa" Jan Niebudek.

Dziennikarz Trójki rozmawia podczas audycji z autorem publikacji. George Packer opowiada o wydarzeniach, które zainspirowały go do napisania książki, o Amerykanach, którzy "żyją sami i marzą sami" i o tym, jak pisana przez niego opowieść "stawała się coraz mroczniejsza".

***

Prowadzi: Jan Niebudek
Gość: George Packer (dziennikarza, pisarz)
Data emisji: 13.04.2020
Godzina emisji: 1.05

mat. prasowe/iwo/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Za co Marek Wałkuski pokochał USA, czyli książka o parkometrach, country i pogrzebach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 13:00
- Pomysł książki zrodził się wtedy, gdy pomyślałem, że czas się pakować i wracać do kraju - mówi o swojej drugiej książce "Ameryka po kaWałku" Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.
rozwiń zwiń