X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Kultura

Janek Pentz: od kompozycji wychodzi wszystko

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 09:15
- W gitarze fingerstyle żadnych ograniczeń nie ma. Z jednej strony jest to duża wolność dla artysty, a z drugiej zobowiązanie, jeśli mogę wszystko, to może nie wszystko powinienem – mówił w Polskim Radiu 24 Janek Pentz, gitarzysta specjalizujący się w stylu fingerstyle.
Audio
Janek Pentz
Janek PentzFoto: janekpentz.com

Janek Pentz wyjaśniał, że fingerstyle bywa bardziej wymagający od innych technik gry na gitarze – Fingerstyle to próba uchwycenia wielu aspektów muzyki, rytmu, linii basowych linii, gitarowych w przełożeniu na większy skład, wszystko to na jednej gitarze. Wymaga to zupełnie indywidualnego podejścia do instrumentu. Przy gitarze sensu stricto klasycznej mamy określony zestaw technik do wykorzystania, musimy je opanować i we właściwy sposób użyć. W gitarze fingerstyle żadnych ograniczeń nie ma – dodał.

- Kompozycja zawsze wydawała mi się zawsze główną osią twórczości. Od kompozycji wychodzi wszystko to, co potem można na instrumencie zrobić. To nie efekt wizualny w muzyce, nie efekt gwiazdorski, gdy robi się coś, czego nikt inny nie zrobił, ale docieranie brzmieniem, dźwiękiem do słuchacza jest tym, co powinno trzymać w ryzach całą naszą kreatywność – mówił Janek Pentz.

Zapraszamy do wysłuchania całości audycji.

Audycję prowadziła Katarzyna Cygler.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 23.11.2019

Godzina emisji: 23.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Kulturalnie na temat". Odkryć twórczość Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 23:55
Tematem najnowszego odcinka audycji "Kulturalnie na temat" był projekt promujący twórczość Krzysztofa Komedy "Be Inspired By Komeda". Gośćmi Katarzyny Cygler byli: kuratorka projektu Paulina Czajor oraz saksofonista Kuba Więcek.
rozwiń zwiń