X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Uwaga na miłość!

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 13:52
Na ekranach kin pełnometrażowy debiut reżyserski Barbary Białowąs."Big Love" to opowieść o parze młodych ludzi, których relację obserwujemy od pierwszego zauroczenia do - chciałoby się napisać - samego końca. W każdym możliwym znaczeniu tego słowa.

Akcja filmu "Big Love" prowadzona jest w kilku planach czasowych przez co właściwie od pierwszych scen możemy podejrzewać, że happy endu w tej historii nie będzie. I nie ma. Emilka ( debiutująca w głównej roli Aleksandra Hamkało) i Maciek (Antoni Pawlicki) spotykają się gdy dziewczyna ma 16 lat (Maciek jest kilka lat starszy), szybko zamieszkują razem a pierwszy okres ich związku wygląda jak teledysk - dużo seksu, imprez, wycieczek samochodowych, ładnych twarzy, atrakcyjnych ujęć - kadry jakie często ilustrują piosenki o miłości. Wygląda to dokładnie tak jak można sobie wyobrazić związek dwojga ludzi wzorując się wyłącznie na obrazkach funkcjonujących w popkulturze.

Dosyć szybko jednak do tego teledyskowego świata wkrada się mrok. Maciek ma w sobie tłumioną agresję a jego relacja z dziewczyną zaczyna przypominać układ kat- ofiara. Do czasu, w którym role te zostaną odwrócone a katem zostanie Emilka. Dziewczyna dorasta, rozpoczyna karierę wokalistki, rozpoczyna studia, spotyka innych ludzi - słowem jej świat przestaje się ograniczać do intensywnego bycia we dwoje...

Mam bardzo ambiwalentny stosunek do tego filmu. Z jednej strony pociąga mnie jego intensywność, sposób filmowania, język. Z drugiej przeszkadza brak wiedzy na temat głównych bohaterów, zwłaszcza Maćka. Kim jest? Dlaczego decyduje się na krok, który na zawsze odbiera im szansę? Barbara Białowąs podkreśla w wywiadach, że ta konstrukcja bohaterów jest jej świadomym zabiegiem, jednak dla mnie pytanie o motywy jest w historii tej pary kluczowe. Nie wystarcza mi obserwowanie odruchów, chciałabym przepustki do ich świata! Możliwe jednak, że to kwestia wieku i domagam się tego co dla młodszej publiczności nie będzie miało znaczenia.

as.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Antyromantyczna opowieść o wielkiej miłości"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 16:31
Określany w ten sposób polski film "Big Love" trafi do kin 10 lutego. Główne role grają Antoni Pawlicki i Aleksandra Hamkało.
rozwiń zwiń