X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

"Melchiory 2010” – rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2011 10:00
Już w najbliższą sobotę, 9 kwietnia o godz. 19.00, w Filharmonii Olsztyńskiej odbędzie się uroczysta Gala Reportażystów, podczas której rozstrzygnięty zostanie VII Ogólnopolski Konkurs "Melchiory 2010". Transmisja na antenie Jedynki!
Audio
  • Irena Piłatowska-Mądry: zależy nam na promowaniu indywidualności autorskich

- Celem Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów jest promowanie indywidualności autorskich i ambitnych form twórczości radiowej, a także uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych - mówi Irena Piłatowska-Mądry - przewodnicząca jury i jednocześnie pomysłodawczyni konkursu.

Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach: Radiowy Reportażysta Roku – statuetka Melchiora oraz nagroda pieniężna, Premiera Roku – dwie równorzędne nagrody w postaci statuetek Srebrnego Melchiora i nagród pieniężnych, Inspiracja Roku – statuetka Melchiora oraz nagroda pieniężna.

 Zostanie także wręczona Nagroda Specjalna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia (statuetka Melchiora). Od 2005 r. przyznaje ją kierownictwo Studia Reportażu i Dokumentu za działania na rzecz rozwoju gatunku lub jego promocji. W tym roku Nagrodę Specjalną otrzyma Janusz Kukuła, główny reżyser Teatru Polskiego Radia, "za rolę Anioła Stróża Reportażu".

Jury konkursu obradowało w składzie: Krystyna Goldberg, Maciej Drygas, Krystyna Melion, Irena Piłatowska – Mądry (przewodnicząca i zarazem pomysłodawczyni konkursu) oraz Anna Sekudewicz.

9 kwietnia będzie jednocześnie świętem reportażu radiowego i jego twórców. Organizatorzy – Polskie Radio, Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia oraz Polskie Radio Olsztyn – opracowały bogaty program imprez towarzyszących gali, kierowanych zarówno do mieszkańców Olsztyna, studentów dziennikarstwa, jak i do Słuchaczy Radia Olsztyn oraz Programu 1 Polskiego Radia. Na olsztyńskiej Starówce odbywać się będą spotkania z autorami prac nominowanych do nagród w VII edycji Konkursu, w campusie uniwersyteckim – warsztaty dla studentów, które poprowadzą mistrzowie tego gatunku, a w holu Filharmonii otwarta zostanie wystawa „85 lat Polskiego Radia”. Na antenie Polskiego Radia Olsztyn planowany jest Dzień Reportażu, a za pośrednictwem Programu 1 Słuchacze z całej Polski dowiedzą się o związanych z galą inicjatywach oraz o turystycznych walorach regionu i samego miasta.

Transmisja z uroczystości


Wieczorem transmisję z uroczystości przeprowadzi Program 1 Polskiego Radia, Polskie Radio Olsztyn i TVP INFO. Będzie można ją obejrzeć także za pośrednictwem Internetu na stronie Radia Olsztyn: www.ro.com.pl.

Galę poprowadzą: Marta Gołąb (TVP) i Mariusz Bojarowicz (Radio Olsztyn). Dodatkową atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu „Czerwony Tulipan” oraz kwartetu Filharmonii Olsztyńskiej.

Odwołanie w nazwie konkursu do Melchiora Wańkowicza jest przywołaniem najlepszej tradycji polskiego reportażu oraz warsztatu i stylu pracy, do którego sięgają dziennikarze uprawiający ten gatunek we wszystkich mediach. Do nich właśnie kierowany jest ten konkurs.Jego myślą przewodnią jest nie tylko zintegrowanie środowisk twórców reportażu i dokumentu różnych mediów oraz wzajemne inspiracje, ale przede wszystkim uhonorowanie najwybitniejszych twórców radiowego reportażu, wyrażenie uznania dla ich pracy, talentu i wiedzy oraz przedstawienie ich szerszej publiczności.

(mz, iar, mat.promocyjne)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Reportażyści nagrodzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2009 20:00
Polskie Radio przyznało „Melchiory 2008” w sobotę, 21 marca br. podczas Gali Polskich Reportażystów na Zamku Królewskim w Warszawie. Najważniejszą nagrodę – Radiowego Reportażysty Roku jury jednogłośnie przyznało Cezaremu Galkowi z Radia Zachód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„MELCHIORY 2009” - nominacje

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 16:01
W najbliższą sobotę, 20 marca br. o godz. 18.30, odbędzie się szósta Gala Polskich Reportażystów „MELCHIORY 2009”. Tym razem polscy reportażyści i przyjaciele reportażu spotkają się w Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niech żyje polski reportaż!

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2007 21:00
Polski reportaż radiowy to światowa ekstraklasa. Rozstrzygnięto właśnie kolejny Ogólnopolski Konkurs Reportażystów MELCHIORY.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Melchiory 2008 zostały rozdane

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2009 21:00
Nagrody za reportaże radiowe Melchiory 2008 zostały rozdane. Zapraszamy dziś Państwa do wysłuchania reportażu Jana Smyka "Gdzie strumyk płynie..."
rozwiń zwiń