X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej zaśpiewają i zagrają piosenki Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 14:03
W najbliższy weekend odbędą się kolejne koncerty z serii "Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej śpiewają i grają". Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.
Czerwone Gitary będą jedną z gwiazd imprezy w Pułtusku
Czerwone Gitary będą jedną z gwiazd imprezy w PułtuskuFoto: Facebook/CzerwoneGitary

Imprezę zainauguruje otwarcie wystawy ze zbiorów Wiesława Wilczkowiaka, pt. "Rock zaczął się w Gdyni" w najbliższą sobotę o 17. w Galerii Domu Polonii w Pułtusku - Krużganek Dolny. 

O 18. w amfiteatrze im. K. Klenczona odbędzie się koncert "Nikt na świecie nie wie...", podczas którego pułtuszczanie zaśpiewają piosenki Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Na scenie pojawi się również sam legendarny zespół, który zagra koncert o godzinie 20.

W niedzielę odbędą się dwa koncerty. O 18. wystąpi Carol Markowsky, polski zespół rockowy z Makowa Mazowieckiego.

Natomiast o 20. odbędzie się koncert zespołu Żuki, wykonujący głównie utwory grupy The Beatles. Gra także przeboje takich wykonawców jak Led Zeppelin, Krzysztof Klenczon, Czerwone Gitary, czy Free.

Wszystkie koncerty odbędą się w amfiteatrze im. K. Klenczona w Domu Polonii w Pułtusku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Krzysztof Klenczon urodził się w 1942 roku w Pułtusku. W latach 1962–1964 był gitarzystą zespołu Niebiesko-Czarni, z którym w 1963 wystąpił w „Olympii” w Paryżu. Był liderem takich zespołów muzycznych jak Pięciolinie (1964), Czerwone Gitary (1965–1970) i Trzy Korony (1970–1972). 

>>>Alicja Klenczon: muzyka Krzysztofa wytrzymała próbę czasu

Został ranny w wypadku samochodowym, gdy wracał 27 lutego 1981 z koncertu charytatywnego w klubie Milford w Chicago. Zmarł 7 kwietnia 1981 w Szpitalu św. Józefa (Saint Joseph Hospital) w Chicago. Urnę z prochami złożono 25 lipca 1981 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Mazurskiej w Szczytnie.

kstar

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Krzysztof Dzikowski: tekściarze stali się niepotrzebni

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 17:33
Jest autorem tekstów piosenek, które stały się wielkimi przebojami. Jednym z pierwszych utworów, do którego napisał słowa jest słynna piosenka zespołu Czerwone Gitary pt: "Anna Maria". 
rozwiń zwiń