X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Smos bada Ziemię

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2009 12:46
Satelita ma pomóc przewidywać powodzie i zmiany klimatu.
Audio

Wystrzelony przedwczoraj europejski satelita klimatyczny Smos zaczął działać. Eksperci ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) uruchomili baterie słoneczne i 69 anten niezbędnych do badania powierzchni Ziemi.

 

Włączanie kolejnych urządzeń potrwa tydzień, ale najważniejszy etap jest już za nami - mówią europejscy inżynierowie. Bez działających anten nie możnaby zbierać danych, bez baterii słonecznych nie byłoby prądu.


Smos będzie obserwował naturalne promieniowanie mikrofalowe, jakie emituje Ziemia. Umożliwi to badanie zmian w wilgotności gleby i zasolenia oceanów. Informacje te posłużą do lepszego przewidywania pogody, badania zmian klimatycznych i usprawniania technologii rolniczych. Szybciej będzie można też ostrzegać ludzi zagrożonych na przykład powodziami. Misja satelity Smos ma potrwać trzy lata.

Zobacz więcej na temat: esa kosmos
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak