X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Medycyna i okolice: Inwazyjna Choroba Meningokokowa

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2009 22:24
Zaprasza Małgorzata Kownacka.
Audio
  • Medycyna i okolice: Inwazyjna Choroba Meningokokowa

Wśrod tematów: 

1. Co czwarty nastolatek może być bezobjawowym nosicielem meningokoków grupy C. Wczesne rozpoznanie symptomów zakażenia meningokokowego ratuje życie. W okresie wakacyjnym, co roku, władze sanitarne przestrzegają przed zakażeniami meningokokami, na które latem szczególnie narażona jest nastoletnia młodzież. Wakacje młodzi ludzie spędzają z dala od domu, przy mniejszym nadzorze i często w gorszych warunkach higienicznych. Nastolatki nawiązują nowe, nierzadko bliskie znajomości z rówieśnikami, z którymi dzielą się kanapką czy piją wodę z jednej butelki. Tryb życia młodzieży w nowych środowiskach i dużych skupiskach ludzkich sprzyja zachorowalności na groźną, trudną do zdiagnozowania, przenoszoną drogą kropelkową Inwazyjną Chorobę Meningokokową. Właściwe rozpoznanie choroby utrudnia fakt, że zakażenie meningokokowe początkowo najczęściej przebiega bezobjawowo, a objawy są niespecyficzne i przypominają zwykłe przeziębienie. Troje na czworo dzieci zakażonych meningokokami ma drobną wysypkę wybroczynową, u 14% nie ma żadnych zmian, a tylko u 11% pojawiają się duże zmiany wybroczynowe. Autorzy kampanii "Nie! Dla meningokoków" wierzą, że upowszechnienie w środkach masowego przekazu pozwoli uniknąć wielu tragedii. O groźnych zakażeniach, o szczepionkach mówić będzie prof. Andrzej Radzikowski

2. Grupy wsparcia osób z chorobą Parkinsona - Duchowy Marsz Nadziei - opowie o tym założyciel Fundacji Żyć z chorobą Parkinsona - Jerzy Łukasiewicz.

3. Kto powinien wydawać wyniki badań histopatologicznych pacjentowi, w jakim języku powinno byc napisane rozpoznanie - wyjaśni dr Jan Faryna - patomorfolog-cytolog

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po pigułce jesteś brzydka

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2009 16:07
Hormonalna antykoncepcja zmieniła stosunki społeczne. Zmieniła także naszą atrakcyjność seksualną. Ale na gorsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

8 faktów o grypie, świńskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2009 15:26
Świńska grypa – czyli rzeczy, o które chciałeś zapytać, ale nie wiedziałeś, o co pytać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z grypą?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2010 09:57
WHO uznało, że pandemia świńskiej grypy cały czas trwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cytologia i mammografia będą obowiązkowe?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 12:19
Pracujące kobiety będą musiały obowiązkowo wykonywać cytologię i mammografię - przewidują projekty nowelizacji ustaw: o świadczeniach opieki zdrowotnej i Kodeksu pracy, które przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Zostały one skierowane do konsultacji społecznych.
rozwiń zwiń