X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Starsi i szczęśliwsi

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2009 12:32
Podeszły wiek może być receptą na szczęście - wynika z badań.
Audio

Podeszły wiek może być receptą na szczęście - wynika z badań przeprowadzonych przez psychologów z USA. Z upływem czasu znikają między innymi obawy związane z przyszłością, co pomaga w utrzymaniu dobrego nastroju.

Ludzie starsi mają wiele różnych problemów - kłopoty zdrowotne, zmiana statusu społecznego, mniejsze dochody czy żałoba po stracie najbliższych. Mimo to, są szczęśliwsi niż ludzie młodzi. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykazali, że osoby w podeszłym wieku nie przejmują się słysząc krytykę pod własnym adresem, lepiej kontrolują emocje i potrafią unikać stresujących sytuacji. To wszystko poprawia im humor. Coraz krótszy czas dzielący ich od śmierci pozwala także cieszyć się codziennym życiem.


Wyjątkiem są ludzie, którzy cierpią na demencję. Zdaniem amerykańskich psychologów jest to ważna informacja przede wszystkim dla krajów zachodnich, w których społeczeństwa szybko się starzeją. Naukowcy radzą jednocześnie ludziom młodym, by nauczyli się od starszych technik pozwalających żyć w dobrym nastroju - im szybciej tym lepiej. Szczegółowe wyniki badań publikuje Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

Rafał Motriuk

Zobacz więcej na temat: medycyna psychologia USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żyj wesoło i długo

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2009 13:51
Cechy charakteru wpływają na długowieczność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test na autyzm

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2009 13:08
Amerykańscy naukowcy twierdzą, że wynaleźli prosty test skutecznie wykrywający autyzm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starość dopada ich dopiero po osiemdziesiątce

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2010 22:00
Większość Skandynawów w wieku od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu lat uważa się nadal za ludzi młodych. Ich zdaniem starość rozpoczyna się dopiero po osiemdziesiątce.
rozwiń zwiń