X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Naukowcy docenieni

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2007 08:26
Przyznano nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Audio

 

Koniec tygodnia dobrze zapisze się w pamięci ponad 70 naukowców, reprezentujących wyższe uczelnie z całej Polski. W pięknych wnętrzach Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich w Warszawie otrzymali doroczne nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za dokonania naukowe, dydaktyczne, organizacyjne oraz za całokształt dorobku. Dla niektórych było to ukoronowanie dorobku i wielu lat twórczej pracy. Dla wielu – docenienie dotychczasowych wysiłków i potwierdzenie słuszności tego, co robią. Dla kilku najmłodszych, jeszcze doktorów – nie tylko pełna akceptacja wyników w obranym kierunku badań, ale na pewno także zachęta na przyszłość.
O poczuciu akceptacji, docenienia i szacunku ze strony Ministerstwa i odchodzącego szefa resortu, prof. Michała Seweryńskiego, powiedział dziękując za wyróżnienie prof. Tadeusz Luty, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Środowisko akademickie bardzo pozytywnie oceniło kadencję ministra, mając jednocześnie nadzieję, że podjęty dialog z naukowcami i rozpoczęte pozytywne zmiany na uczelniach nie zostaną przerwane.
Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. prof. Czesław Cempel z Politechniki Poznańskiej uważany za twórcę nowej dziedziny wiedzy – wibroakustycznej diagnostyki maszyn oraz prof. Antoni Polanowski z Uniwersytetu Wrocławskiego, biochemik, odkrywca szczególnego rodzaju białek i koordynator badań nad kolostryniną – oryginalnym polskim lekiem znacząco hamującym chorobę Alzheimera.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To oni potrafią wbijać bananem gwożdzie w ścianę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2010 08:37
Festiwal Nauki w Katowicach. Pokazuje, jak fascynujące może być życie naukowca i do czego są zdolni współcześni badacze ścisłych nauk.
rozwiń zwiń