X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Nauka

Z pomocą rysiom

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2007 10:55
W Polsce trzeba naprawdę zacząć chronić nasze największe dzikie koty
Audio

Chociaż trudno w to uwierzyć, połowa Polaków nie wie, że w Polsce żyją rysie. A żyją – jeszcze, jednak ich liczba, mimo ochrony prawnej, dramatycznie się zmniejsza. Obecnie jest tych pięknych kotów prawdopodobnie zaledwie 200, lub jeszcze mniej, a to za mało, by gatunek mógł u nas przetrwać bez pomocy. Międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF podjęła się tego zadania i wprowadza program ochronny, który ma szansę się udać, gdy i my włączymy się do jego realizacji. Stąd rozpoczynająca się właśnie akcja uświadamiania ludziom, że rysie są w lasach potrzebne, że są cennym elementem naszej fauny i że w niczym nikomu nie zagrażają.

Nieźle rozpoznane są już główne niebezpieczeństwa czyhające na rysie, takie jak brak odpowiednich kompleksów leśnych, niedostatek ich naturalnego pożywienia i pofragmentowanie terenów, na których żyją, co powoduje, że nawet trudno im się spotkać. Są pomysły, jak to zmienić, pozytywny jest odzew ze strony gospodarzy lasów państwowych i jest też nowatorska, ale już sprawdzona metoda reintrodukcji rysi, nazwana „born to be free” czyli, w wolnym tłumaczeniu, „urodzone, by były na wolności”. Niezbędne jest jednak również wsparcie finansowe programu planowanego – na razie – na 4 lata.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kosmiczna elektrownia w domu: Bloom Box

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 11:43
Będzie energetyczny przełom - miniaturowa elektrownia może zasilać domy i firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź zieloną stolicą Europy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 06:23
"Zielona stolica Europy" to prestiżowy tytuł przyznawany przez Komisję Europejską miastom najbardziej przyjaznym dla środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożyteczne środowiskowo kijanki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2010 16:53
Genetycznie zmodyfikowane kijanki żab sprawdzają się jako wrażliwe detektory szybkiego wykrywania zanieczyszczeń w wodzie
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bioróżnorodność

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2010 16:52
Wymieranie zwierząt ma katastrofalny wpływ na gospodarkę, rolnictwo oraz inne aspekty naszego życia...
rozwiń zwiń